27 листопада 2019, 17:08
«Превенція насильства стосується кожного і розпочинається з нас особисто», – Сергій Ніжинський
«Особисто для мене є неприйнятним той факт, що суспільство, яке зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, водночас може бути терпимим до проявів насильства та жорстокого поводження з дітьми, зневажати інтереси постраждалих осіб, замовчувати проблему, оскільки це має тяжкі соціальні наслідки, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість», – заявив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський під час участі у презентації проєктів щодо інструментів формування гендерно чутливих політик, стратегій протидії насильству над жінками та підтримки постраждалих осіб.
Захід відбувся 25 листопада 2019 року у рамках Міжнародної соціальної акції «16 днів проти насильства».
За словами Сергія Ніжинського, нині в Україні визначено персональну відповідальність на всіх рівнях – від громади до Уряду: 1564 координатори з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі персонально відповідають за забезпечення своєчасного й ефективного реагування на випадки домашнього насильства на рівні областей, районів, міст, сіл та селищ.
Слід зазначити, що значна частина інформації про вчинення насильства залишається прихованою з багатьох причин: страх постраждалих осіб, замовчування батьків, соціальна прийнятність насильства, що залишається традиційно вкоріненою нормою.
Мінсоцполітики як національний координатор із питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у співпраці з центральними органами виконавчої влади та іншими відомствами розробили понад 20 підзаконних актів щодо запобігання та протидії домашньому насильству, що сприяло осучасненню системи міжвідомчої взаємодії.
Завдяки цьому зросла кількість звернень громадян із питань насильства. Це свідчить про зростання самосвідомості людей щодо фактів порушення їхніх прав, зростання рівня довіри до органів державної влади.
Так, з початку 2018 року, коли Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» набрав чинності, кількість звернень із вказаних питань зросла на 23 тисячі (2017 рік – 92,1 тис., 2018 рік – 115,5 тис.).
За 9 місяців 2019 року кількість звернень із приводу вчинення домашнього насильства становить близько 95 тисяч.
На завершення свого виступу Сергій Ніжинський зазначив, що протидія насильству стосується кожного, вчасне реагування, втручання та небайдужість до людської біди, можуть навіть врятувати чиєсь життя.
Підпишіться, щоб отримувати листи.