04 грудня 2019, 14:19
Тривають громадські обговорення оцінки впливу на довкілля від облаштування газо та нафтопроводів в області
Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації 2 грудня провели громадське слухання звіту з оцінки впливу на довкілля з планованої діяльності «Реконструкція ТДПУ Матешівсько-Легейдівської площі з влаштуванням підземного газопроводу-підключення. Влаштування гирла свердловин №№ 12, 21, 22, 29, 37, 51, 101, 109, 110, 115, 116, 117, 121, 129 Радченківського родовища».
Наступні громадські слухання в рамках процедури ОВД уже по іншому об’єкту відбудуться 6 грудня 2019 року в приміщенні Будинку культури села Базилівщина Машівського району. Будуть обговорені такі питання: «Зміни технологічного регламенту на експлуатацію УСК ТЦСК: впровадження системи очищення скрапленого вуглеводневого газу від сірковмісних сполук»; «Реконструкція тимчасового пункту відпуску нафтопродуктів для встановлення додаткових місць прийому нафти, суміші легких вуглеводнів (СЛВ) та відвантаження бензину, дизельного палива в автоцистерни» та їхній вплив на довкілля.
Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації запрошує усіх бажаючих відвідати громадські слухання, ознайомитися із описом планованої діяльності, оцінкою очікуваної шкоди довкіллю, описом виправданих альтернатив, описом поточного стану довкілля та соціально-економічним впливом. Присутні зможуть на слуханнях запитати про все, що їх цікавить, та внести свої пропозиції та побажання.
Довідка. Із 2017 року розпочинати господарську діяльність (законом визначено перелік видів) без проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) заборонено! Одним із етапів процедури ОВД є комунікація з громадськістю. Законодавством уперше передбачено активну участь громадськості в ухвалені рішень.
Обговорення проводиться у формі слухань та у формі збору письмових коментарів з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності. Присутні на слуханнях мають право подавати будь-які письмові зауваження чи пропозиції щодо планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування.
Брати участь у громадських слуханнях може будь-хто, незалежно від відстані проживання до місця розміщення планованої діяльності, місця реєстрації чи будь-яких інших факторів.
Усі зауваження громадськості обов’язково розглядаються уповноваженим органом (Міністерством енергетики та захисту довкілля України чи Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації) та враховуються чи обґрунтовано відхиляються.
Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації
Підпишіться, щоб отримувати листи.