12 грудня 2019, 08:59
У Полтаві обговорили питання щодо нової моделі фінансування акушерських стаціонарів
У Полтаві у рамках щорічних «Полтавських перинатальних читань імені Н.М.Максимовича-Амбодика» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Реалії надання перинатальної допомоги в умовах реформування галузі охорони здоров'я України».
У заході взяли участь представники НСЗУ, провідні фахівці з акушерства та неонатології, керівники пологових будинків та перинатальних центрів різних областей України.
У ході конференції обговорювалися питання перинатальної допомоги жінкам та новонародженим в умовах реформування охорони здоров'я України, зокрема, зміна у фінансуванні закладів охорони здоров'я, підвищення якості надання медичної допомоги, впровадження стандартів у наданні перинатальної допомоги, а також юридичний захист медичних працівників.
На заході було заслухано результати реалізації пілотного проекту спеціалізованої допомоги на Полтавщині, зокрема, у Полтавській обласній клінічній лікарні імені М. В. Скліфосовського.
Учасників конференції привітав директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак: «Змінюється свідомість самих лікарів в організації процесу надання медичної допомоги. Ці зміни розпочалися давно: все було спрямовано на підвищення рівня кваліфікації акушерів-гінекологів та неонатологів. Ще недавно були сумніви у тому, чи можна впоратися з виходжуванням передчасно народженої дитини з вагою при народженні 500 г чи терміном вагітності 22 тижні… Впоралися. Тож рухаємось тільки далі, тільки вперед».
Головний спеціаліст Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ Олена Ковальова поінформувала про процеси трансформації фінансування спеціалізованих медичних закладів у 2020 році та умови контрактування НСЗУ з пологовими будинками, перинатальними центрами та іншими центрами, які надають акушерську і неонатальну допомогу.
«На 9 місяців 2020 року на Програму медичних гарантій виділено 72 млрд гривень. Пакети «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога у складних неонатальних випадках» є пріоритетними напрямами НСЗУ. Вони оплачуватимуться за пролікований випадок і за підвищеним тарифом. Вказані пакети розроблялися спеціально створеними МОЗ та НСЗУ робочими групами на основі чітко визначеної методології та чинних нормативно-правових документів. Вони пройшли декілька етапів обговорення, одержання інформації з закладів щодо відповідності їх кадрового та матеріально-технічного забезпечення запропонованим вимогам. Нані вже є остаточний документ, який буде представлено на сайті НСЗУ», - зазначила Ковальова.
Наголошувалося, що за напрямами акушерство та неонатологія НСЗУ планує запровадження моніторингу за оцінюванням якості надання медичної допомоги, оскільки саме забезпечення якості дозволяє зменшити кількість випадків із нанесенням шкоди пацієнтам та підвищити їх задоволеність наданими послугами.
Було також оприлюднено статистику щодо показників народжуваності та смертності недоношених немовлят.
За словами президента асоціації неонатологів України, заступника директора з перинатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» професора Тетяни Знаменської, у нашій країні щороку народжується близько 6 % недоношених дітей.
«В Україні виживають лише 40 % дітей, які народилися масою до 1 кг та 80 % дітей, які народилися до 1,5 кг. Цих дітей втрачають на етапі перинатального періоду. Надалі на їхнє виходжування та подальшу реабілітацію витрачається дуже багато коштів. Загалом, показники малюкової смертності в Україні – 7,18 на тисячу народжених живими. У Євросоюзі – 3,4 на тисячу новонароджених. Щоб розв’язати цю проблему, необхідно чимало зусиль. Серед нагальних – необхідно оптимізувати роботу перинатальних центрів та затвердити національні протоколи», - зауважила Знаменська.
У рамках конференції також відбулися пленарні та секційні засідання, де заслуховувалися доповіді фахівців країни з актуальних проблем акушерства, гінекології та неонатології.
Підпишіться, щоб отримувати листи.