• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Запідозрили грип – негайно до лікаря

08 січня 2020, 15:01

  • Пресслужба ОДА
Hryp Stop

Запідозрили грип – негайно до лікаря

Запідозрили грип – негайно до лікаря

 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила дані про те, що в сезон грипу 2019-2020 очікується спалах трьох основних його штамів і одного додаткового: H1N1, H3N2, В/Colorado, B/Phuket. Тож якщо людина зробила щеплення в минулому році, вірогідність захворіти цьогоріч дещо нижча.

Раз на кілька років в Україні трапляється сезон вищої захворюваності і часто, але не завжди, – вищої летальності. До таких періодів належать 2009-2011 роки (1100 летальних випадків) і 2015-2016 (300 смертей, викликаних пандемічним штамом).

Пандемія – це сильна епідемія, для якої характерне поширення інфекційного захворювання на території всієї країни. Україна найбільше у світі постраждала від пандемії. Це поєднується з абсолютною нещепленістю українців проти грипу. У Росії й США щеплюється близько 40 відсотків населення, в ЄС – 30%. В Україні – 0,5 відсотка.

Грип непередбачуваний і тяжким може виявитися будь-якого сезону. Він може бути двохвильовим чи одно хвильовим, з переважанням типу А чи В, підтипом H1N1 чи H3N2. Для розширення банку захисту важлива регулярна вакцинація. Першочергово потребують щеплення діти і літні люди.

Фахівці ВООЗ зазначають, що грип супроводжується температурою тіла до 39 градусів.

Дуже часто хвора людина відчуває інтоксикацію, якій притаманні нудота, блювота, головний біль, зниження апетиту, загальна втомлюваність, запаморочення, ломота в тілі, іноді – діарея.

Перші симптоми грипу – це закладеність носа, біль у горлі, можливий кон’юктивіт. Найперша і єдина настанова лікарів щодо лікування – це звернення за медичною допомогою до фахівця. Медики категорично забороняють займатися самолікуванням.

Антибіотики в українських аптеках продаються без рецепта. Тому люди вживають їх неконтрольовано. Іноді дають їх дітям, навіть маленьким. Це дуже негативно впливає на організм. Наслідком такого лікування, особливо у дітей, може стати підвищена хворобливість.

Застосовувати антибіотики рекомендується лише за призначенням лікаря. Часто буває, що для лікування грипу достатньо противірусних препаратів.

Якщо з’являються симптоми грипу, необхідно брати лікарняний лист. Потрібно максимально скоротити спілкування з рідними, дотримуватися постільного режиму. Якомога частіше рекомендують змінювати постільну білизну хворого. Кілька разів на день треба робити вологе прибирання.

Важлива складова лікування грипу – вживання великої кількості теплої рідини. Наприклад, чаю з лимоном, малиною чи смородиною. Згодиться будь-яке варення, що є в домі. Серед тих ліків, які можна призначити собі самостійно, – спреї проти закладеності носа і морська сіль для його промивання. За наявності «білого» нальоту в горлі його можна полоскати.

Лікар під час консультації може додати жарознижуючі чи протиалергічні препарати.

У вагітних жінок неправильне лікування грипу може призвести до трагічних наслідків: переривання вагітності чи інфекції плоду.

Найдієвіший спосіб профілактики грипу – щеплення. Та якщо вакцинуватися не встигли, можна застосовувати всі інші методи. Головний з них – більш ретельна особиста гігієна.

ГРВІ та грип найчастіше передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому не соромтеся користуватись маскою у місцях великого скупчення людей чи у громадському транспорті. Пам’ятайте, що маска – засіб одноразового використання. Тому придбати в аптеці варто цілу упаковку. Зроблену власноруч марлеву маску можна прати – це обійдеться дешевше.

Щоразу після відвідування громадських місць ретельно мийте руки. Після цього можна використовувати антибактеріальний гель, він дієвіший, ніж вологі серветки. Не забувайте обробляти свій мобільний телефон – і екран, і тильний бік.

Окрема рекомендація: вживайте вітаміни: часник, протертий лимон, клюкву та інші ягоди з високим вмістом вітаміну С.

Дуже важливо не переохолоджуватися. Якщо людина змерзла, промокли ноги, шанс серйозно захворіти зростає у рази.

Та все ж пам’ятайте, що вакцинація залишається одним із найефективніших профілактичних засобів. Щеплення проти грипу запобігає розвитку ускладнень, у тім числі смертельних.

                                                                             

Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА

 

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

 6 липня – Всесвітній день кардіолога
08/01/2020
30 червня – міжнародний день боротьби зі сколіозом
08/01/2020
Відбувся випуск здобувачів вищої освіти Полтавського державного медичного університету
08/01/2020

Останні новини

Більше новин
Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК
06/07/2025
Ранкова атака на Кременчук: пошкоджено 16 будівель, двоє постраждалих
06/07/2025
Україна виборола своє право на Чорне море – Президент привітав воїнів ВМС зі святом
06/07/2025
Кількість загиблих після удару по Полтавській громаді 3 липня зросла
06/07/2025
На Полтавщині відбулися змагання з пляжного волейболу
06/07/2025
У Мачухівській громаді відбувся інформаційно-практичний тренінг «Молодь громади: знати, вміти, діяти»
06/07/2025
62 випускники на Полтавщині отримали 200 балів за підсумками НМТ-2025
06/07/2025
 Полтавщина серед кращих спортивних громад України
06/07/2025
Полтавщина потрапила до тревел-проєкту «Щоденник подорожнього»
06/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту