• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

11 січня – Всесвітній день заповідників і національних парків

11 січня 2020, 10:28

  • Пресслужба ОДА
Piryatinskiy

11 січня – Всесвітній день заповідників і національних парків

11 січня – Всесвітній день заповідників і національних парків

 

Природно-заповідний фонд Полтавщини налічує 391 територію та об’єкт загальною площею 142550,1915 га, з яких 30 об’єктів є об’єктами загальнодержавного значення. Окрасою нашого краю стали національні природні парки «Пирятинський», «Нижньосульський» та ботанічний сад загальнодержавного значення «Хорольський».

Національний природний парк «Пирятинський» створено наприкінці 2009 року. Він репрезентує природно-територіальний комплекс північної частини Лівобережного Лісостепу. Особливою цінністю парку є багата видами раритетна компонента флористичного комплексу. Число видів наземних хребетних тварин оцінюється в 250. Число видів комах – 6-7 тисяч. На території парку створено туристичну інфраструктуру, розвивається сільський зелений туризм, розроблено туристичний маршрут «До Пирятинських джерел».

Ще один національний природний парк на території області НПП «Нижньосульський» створено на початку 2010 року з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів Середнього Придніпров’я на базі трьох природно-заповідних територій загальнодержавного значення – ландшафтного заказника «Сулинський», орнітологічного заказника «Святилівський» та парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Велико-Бурімський». В парку представлені лучні, водні, галофітні та синантропні види, значними є групи лісових, псамофітних та степових видів флористичного комплексу. Сульська затока Кременчуцького водосховища у фауністичному відношенні є однією з найбільш цінних та багатих ділянок Придніпров’я. Дуже важливе значення вона має для водних тварин і тих, що мешкають поблизу води або в певні періоди річного циклу пов’язані з нею. Особливу роль Сульська затока відіграє для риб і водно-болотних птахів (для останніх вона є дуже важливим місцем розмноження та зупинки під час сезонних міграцій). Рекреаційні ресурси парку придатні для багатьох видів рекреаційної діяльності, пов’язаних з акваторією затоки і річкою – пляжно-купального відпочинку, катання на вітрильних та гребних човнах, а лісові масиви по схилах створюють сприятливі умови для подорожей, екскурсій і збирання грибів, ягід, лікарської сировини та дикорослих квітів.

Ботанічний сад загальнодержавного значення «Хорольський» створено наприкінці 2009 року з метою озеленення, покращення екологічного стану міста Хорол. Місцевість, на якій створено ботанічний сад, погорбована, являє собою глибокий яр, по днищу якого йде водоток водозбору р. Хорол. Нині тут побудований каскад чотирьох ставків, до яких прилягають стрімкі заліснені схили, а також прилеглі невеликі плакорні ділянки з лісовою та частково лучною і лучно-степовою рослинністю. У Хорольському ботанічному саду проводять наукові дослідження у напрямку інтродукції нових південних, в тому числі субтропічних плодових культур відкритого ґрунту з корисними властивостями. Найбільш цінними об’єктами дослідження стали такі культури, як актинідія китайська, інжир, азиміна трилопатева, хурма віргінська, унабі. Науковці ботанічного саду впроваджують високотехнологічне адаптивне садівництво нових видів культур, що потребують мінімуму агротехнічних витрат на культивування завдяки природній стійкості до біотичних та абіотичних факторів середовища.

 

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації

 

Поділитись

Теги

екологія

Новина за темою

Відбудеться засідання круглого столу на тему «Збереження біорізноманіття – запорука відновлення»
11/01/2020
День екологічних знань «Людина і навколишній світ»
11/01/2020
Україна готується до запровадження Пташиної та Оселищної директив ЄС
11/01/2020

Останні новини

Більше новин
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025
80 років Перемоги над нацизмом в Європі
08/05/2025
Синоптики попередили про дощі та заморозки на поверхні ґрунуту
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту