29 січня 2020, 17:00
У Полтавській ОДА підбили підсумки роботи системи соціального захисту населення за 2019 рік
Відбулося засідання підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення.
«Органами соціального захисту населення Полтавської області в 2019 році проводилась робота по реалізації виконання 38 державних і місцевих програм, на які було спрямовано 6,3 млрд. грн», – повідомила директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.
Щодо виконання державних програм соціального захисту населення в 2019 році вона зазначила, що значна увага органів соціального захисту спрямовувалась на підтримку населення під час оплати житлово-комунальних послуг. На опалювальний період 2019/2020 років житлові субсидії своєчасно призначені 168,5 тис. сімей.
Вперше з 01.10.2019 року впроваджено механізм монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги в грошовій формі призначені 68,5 тис. пільговиків. Всього державною підтримкою під час оплати житлово-комунальних послуг охоплено 237 тис. сімей, що становить 40% сімей області.
За останні роки пріоритетним напрямком є виконання державних програм направлених на соціальний захист учасників антитерористичної операції та операції об'єднаних сил, зокрема: забезпечення житлом, санаторно–курортним лікуванням, надання послуг з психологічної реабілітації, професійної та соціальної адаптації, забезпечення технічними засобами реабілітації. Вказаний статус в області мають 373 члена сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО та майже 13 тис. учасників бойових дій.
У 2019 році стовідсотково забезпечені технічними засобами реабілітації особи з інвалідністю, які перебували на обліку для їх отримання (11,3 тис.). За оцінкою Мінсоцполітики область спрацювала з питання забезпечення технічними засобами реабілітації відмінно! Кошти, спрямовані з державного бюджету на зазначені цілі в сумі 84,5 млн. грн., використано в повному обсязі.
Продовжується реалізація державної програми щодо забезпечення житлом сімей учасників антитерористичної операції. Протягом 2019 року на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення області виділено кошти в сумі 44,9 млн. грн., за рахунок яких поліпшено житлові умови 97 сім’ям, у тому числі: 16 сім’ям осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО/ООС, 8 сім’ям осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, 2 сім’ям загиблих учасників АТО/ООС, 2 сім’ям внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС, які визнані учасниками бойових дій, 69 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа. Доведену субвенцію використано на 100%.
Також Людмила Корнієнко зазначила, поряд з державними програмами через органи соціального захисту населення реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення, яка є значною соціальною підтримкою для її жителів, адже охоплює своєю турботою близько 36 тис. осіб.
На реалізацію обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення у 2019 році спрямовано 29,9 млн. грн. Обсяг фінансування на 2020 рік складає 40,2 млн. грн.
В межах програми забезпечується надання додаткових соціальних пільг за рахунок коштів обласного бюджету.
Основними напрямками програми залишаються:
- адресна підтримка членів сімей загиблих учасників АТО (189 сімей загиблих учасників АТО, 379 членів сімей загиблих) шляхом виплати одноразової матеріальної допомоги у розмірі по 25 тис. грн., на увічнення пам’яті загиблого по 10 тис. грн., 100% забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
- виплата щомісячної допомоги всім 97 дітям загиблих учасників АТО у розмірі по 2027 грн. на кожну дитину;
- комплексна реабілітація шляхом надання санаторно-курортних послуг особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО (110 осіб, 100 % забезпечення);
- надання соціальних послуг учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії шляхом санаторно-курортного оздоровлення, запровадження додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення (враховуючи державну та обласну програми показник оздоровлення – 90 %);
- впровадження механізму компенсації наданих пільг з проїзду на міжміських і міжобласних автобусних маршрутах шляхом відшкодування вартості квитків всім пільговим категоріям (у 2019 році надано компенсацію 10,2 тис. осіб на загальну суму 2,8 млн. грн.);
- встановлення на обласному рівні статусу та надання підтримки учасникам-добровольцям АТО;
- запровадження спрощеного механізму надання матеріальної допомоги всім 118 онкохворим дітям у розмірі до 40 тис. грн.;
- розширення служби "соціального таксі". Придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками;
У грудні 2019 року рішенням сесії обласної ради запроваджено щоквартальну грошову допомогу 12 членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО, ООС, у розмірі прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу (2027 грн.).
У Полтавській області найбільш розгалужена мережа територіальних центрів соціального обслуговування. В цілому щороку соціальними послугами охоплено більше 111 тис. осіб.
Одним з пріоритетних напрямків роботи системи на сьогодні є недопущення зменшення надання соціальних послуг на рівні ОТГ та запровадження якісних нових соціальних послуг.
За підрахунками за 2019 рік на рівні об’єднаних територіальних громад соціальними послугами охоплено понад 30 тис. мешканців.
У Полтавській області значним попитом серед населення користується послуга «соціального таксі». Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями обладнаними для перевезення осіб з інвалідністю на візках у 28 районах та містах області. В 2019 році за державні кошти придбано спецавтомобіль «соціального таксі» для Шишацької та Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Крім того, в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» на умовах співфінансування з місцевих бюджетів придбано сім спецавтомобілів, які наразі працюють в Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районах та Пришибській ОТГ, Шевченківського району м. Полтави та Глобинського району.
Забезпечено стабільну роботу 14 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області, у яких станом на 01.01.2020 року на повному державному утриманні перебувають 2035 підопічних/вихованців. Забезпечено сучасні, наближені до домашніх умови проживання підопічних.
На виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки створено відділення денного догляду в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті. У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В.Синяговського запроваджено надання послуги підтриманого проживання та забезпечено ефективну діяльність відділення денного догляду. Створено відділення паліативного догляду в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті, Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті.
Вагомих результатів в роботі досягли колективи установ системи соціального захисту населення:
колектив Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського (Приступа Марина Олексіївна);
колектив центру надання соціальних послуг Шишацької селищної ради (Васильченко Світлана Анатоліївна);
колектив Кременчуцького міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради (Івакіна Юлія Станіславівна);
колектив управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради. (Арсененко Галина Іванівна);
колектив управління соціального захисту населення Семенівської райдержадміністрації (Гіріч Жанна Петрівна);
колектив управління соціального захист населення Гадяцької райдержадміністрації (Тарасенко Віталій Юрійович).
Департамент соціального захисту населення ОДА.
Img 8975
Img 8983
Img 8984
Img 8985
Img 8996
Img 8999
Підпишіться, щоб отримувати листи.