• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Залучення інвестицій у регіони – наше спільне завдання, – Олексій Гончарук

30 січня 2020, 20:25

  • Пресслужба ОДА
4 139

Залучення інвестицій у регіони – наше спільне завдання, – Олексій Гончарук

Залучення інвестицій у регіони – наше спільне завдання, – Олексій Гончарук

 

Зниження платіжок за опалення, продовження боротьби з тіньовими ринками пального, питання надрокористування, геопросторових даних, другий етап медичної реформи, побудову приймальних відділень у лікарнях обговорили під час селекторної наради Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з головами облдержадміністрацій.

«Опалювальний сезон триває. Люди мають отримати платіжки з урахуванням нової ціни на газ. Працюємо на національному рівні з колегами з «Нафтогазу». На місцях просимо не втрачати пильність, працювати з органами місцевого самоврядування, теплокомуненерго, щоб за січень і за лютий люди одержали адекватні цифри у своїх платіжках», – сказав Олексій Гончарук.

Порушив питання щодо продовження боротьби з незаконною торгівлею пальним. Зазначив, що таких об’єктів «залишилося значно менше, ніж було раніше», проте робота триває. Дав доручення облдержадміністраціям надати фотозвіти по кожному об’єкту, а в разі виявлення, що АЗС працюють легально, – надати пакет документів як підтвердження.

Виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби України Денис Гутенко повідомив, що нині на території України працюють 202 нелегальні заправки.

Обговорили на селекторі й потребу врегулювання на місцевому рівні питання надрокористування.

«Ми підготували Інвестиційний атлас надрокористувача – фактично перелік перспективних об’єктів, які можна пропонувати інвесторам. Майже по кожній області в ньому є інформація. Чекаємо зворотного зв’язку, адже на місцях ви знаєте краще про свої об’єкти. Можливо, щось доповнимо. Діліться ідеями. Інвестиційна складова дуже важлива. Звісно, потрібно працювати з інвестором. Залучення інвестицій у регіони – наше спільне завдання. Цьому потрібно приділяти максимум уваги», – наголосив Глава Уряду.

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах розповів про Інвестиційний атлас надрокористувача.

«Ми підготували графік проведення аукціонів. У лютому готові виставити 9 ділянок, у березні – 17, але їх може бути набагато більше», – сказав Роман Опімах.

Запропонував керівникам облдержадміністрацій провести наради з місцевим бізнесом, очільниками органів місцевого самоврядування, щоб дослідити об’єкти, які внесені в атлас, та ініціювати їх винесення на прозорий відкритий аукціон чи визначити нові об’єкти.

«Питання надрокористування для нас дуже актуальне. Хотілося б загострити увагу й на тих спецдозволах, за якими тривають суди. За нашими даними, ці 12 спецдозволів були видані з певними порушеннями. Співпрацюючи з прокуратурою, подали шість тематичних позовів до адміністративних судів щодо відповідних компаній. Потрібна державна підтримка в цьому питанні», – сказав Олег Синєгубов.

«Знаємо про цю проблему. Близько 100 таких ділянок є в Україні. Працюємо над припиненням схем, які використовують відповідні компанії. Найпростіший спосіб, який нині бачимо, – уже внесений законопроект на розгляд Верховної Ради про стимулювання видобутку, що передбачає якщо компанія отримала спецдозвіл на видобування корисних копалин і не видобуває, то все одно платитиме податки. Це найкращий у світі інструмент, який використовувався, щоб стимулювати підприємства віддавати ділянки, які вони не використовують, – розповів Олексій Гончарук. – У цій боротьбі ви не самі. Ми на центральному рівні також працюємо по всіх ділянках. Завдання – усі видані з порушенням закону ділянки повернути державі. Дякуємо, що ви є частиною процесу боротьби з цим ганебним явищем».

Прем’єр-міністр нагадав, що залишилося два місяці до запуску другого етапу реформи.

«Це один із найважливіших пріоритетів, бо це системні зміни, повністю змінюється модель фінансування системи охорони здоров’я. Це на краще, бо ми почнемо стимулювати ефективність. В Міністерстві охорони здоров’я тривають необхідні приготування, щоб все відбулося вчасно. Тому інформація про начебто перенесення строків – це фейк. 1 квітня маємо максимально безболісно перейти на нову систему фінансування. Щоб показати людям, що змінюється, зокрема, й матеріально-технічна база, тобто держава інвестує в систему охорони здоров’я, було прийнято рішення про будівництво більше 200 приймальних відділень по території України. Остаточну карту на центральному рівні погоджуємо», – розповів Олексій Гончарук.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Дмитро Луфер розповів про проєкт.

«Це 200 відділень у трішки більше ніж 200 лікарнях, які визначені опорними, в які побудовані маршрути госпіталізації. Приймальне відділення – це перше місце, куди потрапляє пацієнт лікарні. Терміни будівництва стислі – хочемо зробити це до серпня. У серпні почати їх відкривати. Хочемо привести відділення до однакового вигляду, – зазначив Дмитро Луфер. – До 10 лютого Міністерство розробляє вимоги до них, зокрема до оформлення, навігації, зонування, також потрібно наповнити їх обладнанням – комп’ютерними томографами, ангіограми, МРТ. Треба привести відділення у лікарнях до одного високого рівня. 15 лютого вже потрібно контрактувати підрядників на планування робіт. Коли кошти на ремонтні роботи зайдуть на місця, уже мають бути плани, за якими ці ремонти проводити. До 15 квітня планування має закінчитись. Ремонт здійснюватиметься на місцевому рівні, а закупівля обладнання буде централізована»

Поділитись

Теги

уряд

Новина за темою

На Полтавщині ще один заклад освіти отримає субвенцію на STEM-обладнання
30/01/2020
Як здобути українську освіту за кордоном: варіанти для дітей
30/01/2020
Як змінилася процедура виплати допомоги сім'ям загиблих волонтерів і волонтерам з інвалідністю?
30/01/2020
1 408

1 408

2 355

2 355

3 226

3 226

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендувала розірвати договір на кейтерингові послуги в медустанові Кременчуцької громади Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендувала розірвати договір на кейтерингові послуги в медустанові Кременчуцької громади
15/07/2025
Грантова програма для підтримки підприємиць у сфері виробництва  
15/07/2025
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка «Струни душі народної»
15/07/2025
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії (відео)
15/07/2025
#Заочна школа ЕкоГероїв. Випускний
15/07/2025
Корисні новини від NAZOVNI для виробників Полтавщини
15/07/2025
На Полтавщині провели урочисті заходи з нагоди Дня Української Державності
15/07/2025
Держава компенсуватиме повну вартість навчання дітям осіб, які отримали інвалідність внаслідок участі у Революції Гідності
15/07/2025
Полтавські архівісти презентували онлайн виставку «За синєє небо, за жовте колосся …»
15/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту