• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Уперше в Україні буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва

31 січня 2020, 14:22

  • Пресслужба ОДА
Image001 4 0

Уперше в Україні буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва

Уперше в Україні буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва

 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело всеукраїнську селекторну нараду під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького на тему «Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення».

В обласній студії в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації в нараді взяли участь представники регіональних відділень банків, голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака, Голова об’єднання «Рада сільськогосподарських товаровиробників Полтавської області» Іван Кочерга, керівники та спеціалісти Департаменту.

Перед початком наради директор Департаменту Сергій Фролов поінформував представників банків про основні проблемні питання, що виникають в процесі кредитування суб’єктів господарювання аграрного сектору економіки області. Василь Бурлака акцентував увагу на проблемах фермерських господарств.

У ході селекторної наради Тарас Висоцький презентував напрямки державної підтримки аграріїв. Порядки використання коштів за напрямами підтримки будуть прийняті впродовж лютого цього року. Всі напрямки державної підтримки будуть здійснюватись за посередництва банківських установ.

У державному бюджеті на 2020 рік передбачено на підтримку галузі АПК 4 мільярди гривень.

Зокрема, програма включатиме:

- компенсацію відсотків за кредитами для сільськогосподарських підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн. грн. Цей напрям не матиме обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%;

- компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, в тому числі, «нішеві» напрями – вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 15 млн. грн. Такою підтримкою зможуть користуватися сільськогосподарські товаровиробники незалежно від обсягу обороту коштів за минулий рік;

- компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель сільськогосподарського призначення. Напрям буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не буде перевищувати 5 млн. грн. на рік.

Сьогодні в Україні діють 38 уповноважених банків, через які реалізується програма державної підтримки сільгоспвиробників.

У ході спілкування Тараса Висоцького з регіонами Сергій Фролов запропонував використовувати новостворений Фонд гарантування повернення кредитів не тільки у випадках купівлі землі, а й при отриманні малими фермерськими господарствами кредитів на здійснення господарської діяльності. Пропозицію Полтавської області в Міністерстві пообіцяли розглянути.

Також буде збережена компенсація вартості вітчизняної техніки, але лише 25% (без минулорічних 15% для фермерів) та по садівництву.

У галузі тваринництва продовжиться часткова компенсація вартості будівництва комплексів, придбання племінного поголів’я та запровадять підтримку бджільництва.

Окрім фінансування через Державний фонд підтримки фермерських господарств фермери отримають підтримку по напрямках кооперація та дорадництво, а також за сплату ЄСВ.

Уперше буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва.

За результатами наради Сергій Фролов зазначив, що після затвердження порядків використання коштів державної підтримки, в усіх районах відбудуться робочі зустрічі з аграріями щодо роз’яснення положень цих порядків. Представники банків в свою чергу виявили бажання взяти участь у таких зустрічах.

Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОДА

Поділитись

Теги

агро

Новина за темою

Аграрії Полтавщини розпочали жнива
31/01/2020
Аграрії Полтавщини обговорили підготовку до жнив та розвиток тваринництва
31/01/2020
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
31/01/2020

Останні новини

Більше новин
Ворожі атаки, відновлення автошляхів, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», робота з міжнародними партнерами, – Володимир Когут підбив підсумки тижня Ворожі атаки, відновлення автошляхів, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», робота з міжнародними партнерами, – Володимир Когут підбив підсумки тижня
05/07/2025
Аграрії Полтавщини розпочали жнива
05/07/2025
Профілактика теплового удару, сонячних опіків, зневоднення, отруєнь та укусів комах
05/07/2025
Митець із Полтавщини Олексій Пода представив роботу «Купальниця землі» на Міжнародному конкурсі скульптур у Франції
05/07/2025
Експедиція Історико-культурного заповідника «Більськ» звітує про розкопки на Котелевському городищі
05/07/2025
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського триває виставка «Зелений храм природи»
05/07/2025
Звітний концерт аматорів Великобудищанської громади відбувся у Плішивецькому СБК
05/07/2025
Двоє жителів Полтавщини повернулися з полону
05/07/2025
На чемпіонаті Європи з боротьби вільної серед жінок до 20 років полтавка виборола «золото»
05/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту