03 лютого 2020, 16:24
У Полтаві обговорили реформування системи інституційного догляду та виховання дітей
Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко провела нараду з директорами закладів інституційного догляду виховання дітей.
Як повідомила Олена Харченко, в Полтавській області працює 23 заклади інституційного догляду виховання дітей.
«Це один дитячий будинок, 8 спеціалізованих закладів, які вже реорганізовані відповідно до вимог Закону України «Про освіту» . Ми маємо 4 наукові ліцеї, 2 спортивні школи-інтернати, 1 мистецьку школу-інтернат, 1 військовий ліцей-інтернат та 14 спеціальних шкіл, до складу яких входять санаторні школи та навчально-реабілітаційні центри», – поінформувала Олена Харченко.
Очільниця Департаменту особливу увагу присутніх звернула на питання реформування санаторних шкіл.
За словами Олени Харченко, згідно зі Стратегією всі діти повинні проживати в родинах. Це стосується як вихованців наукових ліцеїв, так і спеціальних шкіл-інтернатів.
«Нині створена робоча група, до складу якої ввійдуть працівники служби у справах дітей та лікарі, щоб ще раз обстежити дітей, які перебувають у спеціальних установах, і визначити можливість їх переведення на інклюзивну форму навчання в школи. Інклюзивність дає можливість поступово реформувати мережу закладів інтернатного типу в умовах виконання завдань. Щодо наукових ліцеїв проаналізуйте можливість підвозу дітей на навчання», – сказала Олена Харченко.
Також три освітні заклади перебувають у стані реорганізації. Це Полтавська спеціалізована мистецька школа-інтернат імені Софії Русової, Лубенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат та Андріївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат.
«З цими закладами працюватимуть фахівці. Вони проаналізують базу, допоможуть, підкажуть і спрямують діяльність у відповідному напрямку. Однак кожен керівник повинен визначити чітку стратегію, за якою й буде рухатися далі. Один момент варто врахувати – не припустимо реорганізовувати наукові заклади в заклади початкової освіти», – розповіла Олена Харченко.
Вона наголосила, що ні Департамент, ні облдержадміністрація не налаштовані закривати заклади інституційного догляду та виховання дітей.
«Оптимізація – це не закриття. Це створення мережі, яка задовольнятиме потреби відповідного регіону. Тому всі діти, які там отримують освітні послуги, і працівники повинні бути задоволені й роботою, й освітніми послугами, але ми маємо рухатися згідно зі Стратегією, виконувати вимоги закону про освіту та закону, який днями має підписати Президент «Про повну загальну середню освіту», – сказала Олена Харченко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.