04 лютого 2020, 15:11
Глобинський район: три громади чи дві?
У Полтавській облдержадміністрації триває засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавщини. Обговорили проблемні питання Глобинського району.
Нині у районі існує одна ОТГ – Глобинська. Існує можливість створення ще Кринківської громади з центром у селі Великі Кринки. Однак навколишні сільські ради – Заможненська, Землянківська, Зубанівська, Івановоселищенська, Купєватівська, Манжеліївська – виявили бажання приєднатись до міської ОТГ. Лише у Федорівській сільській раді жителі не дійдуть згоди – частина людей хочуть об’єднатись із Глобинською ОТГ, а решта утримались. Староста сільради говорить, що їхній населений пункт найвіддаленіший і від Кринок, і від Глобиного.
Голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь зазначив, що Мінрегіон розглядає можливий перспективний план із Градизькою та Глобинською громадами в районі.
На території Кринківської сільської ради проживає 3,5 тисяч осіб, це найбільша сільрада у районі. У 2015 році сільрада ініціювала об’єднання. Суміжні сільради не підтримали, говорить сільський голова Алла Ніколенко.
«На обговореннях і сесіях сільських рад прийняли рішення без єдиної цифри, говорячи, що Кринківська сільська рада неспроможна. Хоча по всім показникам і методикам вона є спроможною. Враховуючи факт, що ми сьогодні приймаємо рішення не на один рік, а на десятиліття, прохаю відкинути всі амбіції, й скористатись тим, що у нас є методика. І спираючись на неї, ми можемо вийти зі складного питання», – говорить Алла Ніколенко.
Депутат Полтавської обласної ради Інна Авраменко зазначила, що варто дати шанс Кринківській громаді на існування для розвитку територій.
«Якщо говорити з державницької позиції, найголовніше – ми повинні дати шанс зрости Кринківській громаді. Стати точкою розвитку. Це буде прекрасна співпраця у розрізі трьох громад – Градизької, Глобинської і Кринківської. У Великих Кринках є школа, 2 дитячі садочки, амбулаторія з денним стаціонаром. Якщо Кринки приєднати до Глобинської ОТГ, 4 тисячі населення втратять всі доступності. ЦНАП у Глобино не зможе обслужити 26 тисяч населення», – зазначила Інна Авраменко.
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що всі пропозиції по Глобинському району будуть враховані при подачі пропозицій до Мінрегіону.
Dsc 1109 Copy
Dsc 1101 Copy
Dsc 1110 Copy
Dsc 1114 Copy 0
Dsc 1121 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.