• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

10 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією

10 лютого 2020, 15:26

  • Пресслужба ОДА
12 23

10 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією

10 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією

 

Близько 1 відсотка людей у світі – 65 мільйонів – хворіють на епілепсію. За даними МОЗ України, протягом 2019 року із приводу епілептичного нападу бригади швидкої допомоги виїздили 671 раз.

У виникненні епілепсії виділяють дві групи причин: епілепсія як спадкове захворювання та симптоматична епілепсія – на фоні ураження кори головного мозку внаслідок черепно-мозкових травм, перенесених інсультів, менінгоенцефалітів, пухлин головного мозку.

Хвороба перебігає у вигляді нападів із втратою свідомості або без неї, з судомами чи без судом. Виділяють кілька видів епілептичних нападів: епілепсія у дітей, нетипова епілепсія, фокальна епілепсія, малі епілептичні напади, генералізовані судомні напади та епілептичний статус.

У хворих на епілепсію крім самого нападу виникають інші проблеми: психічні розлади (депресії, страхи, дратівливе збудження), наслідки травматизації.

Смерть у таких хворих може настати під час затяжних нападів епілепсії, утоплень, падінь з висоти чи на рухомі механізми, опіків, асфіксії.

Планове лікування хворих на епілепсію спрямоване на запобігання судомних нападів. Це постійний прийом медикаментів за призначенням лікаря та немедикаментозна профілактика: правильний режим сну та відпочинку, запобігання стресовим ситуаціям,  фізичним перенавантаженням, травмам голови, інсультам, менінгітам. Таким пацієнтам не можна вживати алкоголь та інші психотропні речовини.

Як розповів викладач анатомії людини КВНЗ І рівня акредитації «Лохвицьке медичне училище» Полтавської обласної ради Володимир Бихаленко, якщо стався епілептичний напад, хворого потрібно, притримуючи, повернути на бік або повернути голову вбік та донизу, щоб слина, жуйка чи їжа, що були в роті, не потрапили в дихальні шляхи. Не потрібно робити штучне дихання, всувати якісь предмети між зубів. Можна обкласти тіло хворого м’якими речами, що знаходяться поряд (сумка, курточка), щоб запобігти травматизації, та викликати швидку допомогу.

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

Як захиститися від спеки
10/02/2020
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії
10/02/2020
Доступні ліки – в кожній аптеці
10/02/2020

Останні новини

Більше новин
Новий випуск Дайджесту новин «Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» Новий випуск Дайджесту новин «Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»
11/07/2025
Працюємо зараз із партнерами над новим постачанням, над більшим виробництвом зброї в Україні та забезпеченням нашої армії – звернення Президента
11/07/2025
Синоптики попередили про грози
11/07/2025
Володимир Когут підписав меморандум з однією із частин Військово-Морських Сил ЗСУ
11/07/2025
Робоча група «Прозорість і підзвітність» провела аналіз закупівель щодо ремонту їдалень і харчоблоків у Полтавській громаді
11/07/2025
Вживання якісної питної води – запорука здоров’я
11/07/2025
Виплати, які з 1 липня здійснює Пенсійний фонд України
11/07/2025
Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28°
11/07/2025
В Україні масштабується послуга раннього втручання - рішення Уряду
11/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту