• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

За тиск на дитину, хвору туберкульозом, є кримінальна відповідальність

11 березня 2020, 12:56

  • Пресслужба ОДА
Rozpovsujenist

За тиск на дитину, хвору туберкульозом, є кримінальна відповідальність

За тиск на дитину, хвору туберкульозом, є кримінальна відповідальність

 

Останнім часом дитячі фтизіатри стикаються з відмовою директорів шкіл допускати до занять учнів, які отримують курс лікування проти туберкульозу. Мотивують це тим, що такі діти начебто є загрозою для оточуючих.

Така точка зору – помилкова.  Діти хворіють первинними формами туберкульозу, що вкрай рідко супроводжуються бактеріовиділенням. Якщо ж виділення є, такі пацієнти лікуються в умовах стаціонару, повідомляє Наталія Чубаренко, лікар-фтизіатр дитячий КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер».

Наразі терапевтична тактика лікування хворих на туберкульоз дітей не обмежується застосуванням тільки високоефективних протитуберкульозних препаратів. Повноцінного лікувального ефекту можна досягти лише при їх застосуванні в комплексі з заходами, направленими на зміцнення захисних сил організму, підвищення його природної резистентності, підсилення процесів загоювання. Важливе значення має режим дієти та гігієни. Це й раціональне харчування, і свіже повітря, і гідро- та аеропроцедури. Потреба в правильному харчуванні обумовлена  тим, що у хворих на туберкульоз  значно порушуються процеси обміну. Причин цих розладів дві: туберкульозна інтоксикація й гіпоксія.

«Щоб успішно пролікувати всі ці розлади, ми починаємо лікувати їх в умовах стаціонару. Основний курс лікування туберкульозу поділяється на 2 періоди: інтенсивну та підтримуючу фази лікування, – розповідає Наталія Чубаренко.

Інтенсивна фаза лікування – це ліквідація клінічних проявів хвороби, максимальний вплив на популяцію мікобактерій туберкульозу, припинення бактеріовиділення, попередження розвитку лікарської стійкості, зменшення інфільтративних і деструктивних змін у легеневій тканині.

Підтримуюча фаза лікування – це пригнічення мікобактеріальної популяції, відновлення функціональних можливостей хворого.

У період ПФ дітей виписують зі стаціонару на амбулаторне лікування із правом відвідування дошкільних і шкільних закладів. І ось тут і постає нагальна проблема відчуженості оточуючих  до хворої  дитини. У подібній ситуації педагоги й адміністрація дошкільних та шкільних закладів повинні пояснити оточенню, що така дитина не несе жодної загрози ні для ровесників, ні для дорослих.

Ризик зараження туберкульозом у несприятливих умовах дуже великий, від нього не застрахований ніхто. Сам факт, що дитина захворіла на туберкульоз, уже є величезним стресом для неї. Тож сприятливий результат лікування й повне одужання залежить і від ставлення оточуючих до маленького пацієнта.

У разі, якщо на вашу дитину здійснюється тиск, ви можете звертатися з заявою в правоохоронні органи, посилаючись на статтю 145 кримінального кодексу України – незаконне розголошення лікарської таємниці.

«Умисне розголошення лікарської таємниці особою, якій вона стала відома у зв'язку з виконанням професійних чи службових обов'язків, якщо таке діяння спричинило тяжкі наслідки, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, – нагадують лікарі.

 

Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА

 

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

30 червня – міжнародний день боротьби зі сколіозом
11/03/2020
Відбувся випуск здобувачів вищої освіти Полтавського державного медичного університету
11/03/2020
Обласна лікарня нагороджена престижною професійною відзнакою за вклад у розвиток інсультної медицини в Україні
11/03/2020

Останні новини

Більше новин
Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента
02/07/2025
На Полтавщині за підтримки УВКБ ООН відремонтували гуртожиток для ВПО
02/07/2025
У Кременчуці відкрили меморіальну дошку захиснику Михайлу Кравченку
02/07/2025
На Полтавщині відкрили ще один простір соціальної адаптації
02/07/2025
«Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії!
02/07/2025
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів
02/07/2025
Пліч-о-пліч із тими, хто захищав Україну: стартує другий етап відбору фахівців із супроводу ветеранів й ветеранок
02/07/2025
Онлайн-курс із цифрової безпеки: «Very Verified 2.0»
02/07/2025
Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду: покрокова інструкція
02/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту