16 березня 2020, 12:40
В ОДА провели нараду з автомобільними перевізниками
Одним із головних питань наради було обговорення заходів запобігання занесенню і поширенню коронавірусу COVID-19 на пасажирському транспорті та об’єктах транспортної інфраструктури області.
«Я хочу, щоб ви всі з великою відповідальністю поставилися до того, в який період ми зараз працюватимемо. Нехтування основними правилами і процедурами може вартувати життя наших людей. Сьогодні розпочались штабні навчання з моделювання ситуації з випадками на пасажирському транспорті. Відбулося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, були дані доручення, які дають можливість відповідним службам забезпечувати огляд і обстеження, де здійснюватиметься обробка транспортних засобів», - звернувся до автоперевізників т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА Сергій Марчишинець.
Завідувач відділення дезінфектології ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» Петро Маційчук розповів автоперевізниками про особливості нового коронавірусу.
«У кінці листопада - на початку грудня 2019 року у Китаї розпочалась нова інфекція. Китайські лікарі дослідили, що вона незвичайно протікає, призводить до летальних випадків особливо серед людей похилого віку. Коли лікарі зреагували, то були інфіковані вже тисячі людей. Тому керівництво Китаю ввели заходи щоб, локалізувати інфекцію - буквально у січні запровадили жорсткий карантинний режим. Нині на карантині у Китаї знаходяться 60 млн людей. І, на щастя, поширення інфекції вони зупинили, смертність у них також менша», - зазначив Петро Маційчук.
Особливу увагу приділив проведенню необхідних заходів щодо недопущення коронавірусу в місцях скупчення людей, а саме громадському транспорті.
«Керівники установ, організацій та транспортних підприємств несуть персональну відповідальність за проведення профілактичної дезінфекції, яку проводять силами підпорядкованих ними працівників. Це дуже важливо. Також варто знати, що у торгових центрах, супермаркетах, вокзалах вологе прибирання всіх приміщень із використанням дезінфекційних засобів проводять не менше 3-х разів за зміну з ретельним провітрюванням», - зазначив Петро Маційчук.
У міських транспортних засобах дезінфекційну обробку слід проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів, а протягом дня здійснювати вологе прибирання транспортного засобу;
Дезінфекції підлягають: підлога, двері, поруччя, сидіння, кабіна водія (кермо, ручка перемикання швидкостей, приладова дошка, ручка гальма стоянки, перемикачі світлових приборів);
Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням (гідропульт або розпилювач рідини). Норма витрат — 150 мл дезрочину на 1 кв.м. поверхні.
Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хв та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу.
Для дезінфекції моужть використовуватись дезінфекційні засоби та антисептики, які зареєстровані відповідно до закондавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію.
Персонал, який проводить дезінфекцію, повинен мати засоби індивідуального захисту: халат, косинка/шапочка, окуляри, одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття, що підлягає дезінфекції. Після проведення дезінфекції гумові рукавички варто зняти й обробити руки спиртовим антисептиком.
Водії транспортних засобів та кондуктори повинні мати респіратори та спиртові антисептики на одну особу на зміну (до 12 годин).
Dsc 2404
Dsc 2423
Підпишіться, щоб отримувати листи.