27 березня 2020, 09:30
Мінцифри розробляє цифрові інструменти для боротьби з коронавірусом
Українці зможуть отримувати сповіщення про можливий контакт із хворими через мобільний застосунок Дія, а самоізольовані замовляти продукти чи ліки онлайн.
Вже з наступного тижня українці зможуть користуватися спеціальним мобільним застосунком для контролю за дотриманням карантину чи самоізоляції, який розробили у державній IT-компанії Diia Company, створеній Міністерством цифрової трансформації. Застосунок контролюватиме місцезнаходження хворих на коронавірусну інфекцію.
За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, такі рішучі дії потрібні, аби зупинити пандемію: «Одразу заспокою – жодного «великого брата» чи стеження за громадянами. Обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих через зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID. Інакше епідемію не зупинити».
Окрім цього, через застосунок хворі або самоізольовані громадяни зможуть замовити продукти чи ліки онлайн та повідомляти про стан свого здоров’я.
Наступним кроком стане запровадження у Дії можливості моніторингу імовірного контакту з хворим.
«Ідея полягає у застосуванні широкої мережі QR-кодів в магазинах, таксі тощо. Якщо людина починає добровільно сканувати коди, то ми зможемо її попередити про можливий контакт з хворим. Знову, ніякого гео-таргетингу чи стеження», - додає Михайло Федоров.
Наступного тижня Мінцифри також запускає онлайн-челендж #HackCorona in Ukraine – національний конкурс проектів та ідей від громадян, спрямованих на боротьбу з епідемією та підтримкою українців у цей непростий час. Найкращі ідеї отримають фінансування на реалізацію за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.
«У нас купа цифрових ідей та проектів, але сьогодні колективний розум потрібний, як ніколи. Це шанс кожного проявити себе і стати своєрідним героєм у боротьбі за здоров’я українців проти цього жахливого вірусу. До журі челенджу увійдуть топ-українські новатори та представники міжнародних донорів», - повідомив Віце-прем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Також Мінцифри найближчим часом планує запустити онлайн-платформу безкоштовних послуг від бізнесу.
«Сьогодні більшість соціально відповідального бізнесу пропонують багато безкоштовних послуг для громадян на період карантину. Ми плануємо зібрати всі послуги на одній платформі» - наголосив Михайло Федоров.
В основу всіх розробок Міністерства цифрової трансформації покладено успішний досвід провідних країн світу, таких як Південна Корея, Японія, Китай, Ізраїль, Польща, Італія та Австралія, які зараз також активно використовують цифрові інструменти для запобігання поширенню коронавірусу.
Підпишіться, щоб отримувати листи.