• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології», – Євген Греков

30 березня 2020, 09:38

  • Пресслужба ОДА
Photo 2020 03 12 10 15 17

«Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології», – Євген Греков

«Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології», – Євген Греков

 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся із керівниками й фахівцями у сфері геології та екології ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». Робоча зустріч стала продовженням попередньої, що відбулася в облдержадміністрації. Цього разу порушили питання щодо поводження з відходами буріння й отримання спецдозволів на користування надрами.

Фахівці підприємства поділилися досвідом по утилізації бурового шламу. Сервісні компанії, що сьогодні існують на ринку та надають послуги у цій сфері, пропонують лише вивезення бурових відходів на спеціалізовані полігони в Полтавській та Харківській області – Деївське сміттєзвалище, що біля Кременчука, та сміттєзвалище у селі Смирнівка Харківської області. Проте Деївський полігон переповнений, вивіз відходів в інші регіони – це великі витрати. Працівники «Полтавагазвидобування» вперше в Україні застосували технологію «фільтрувальний басейн», за допомогою якої, здійснюється розділення бурових відходів на тверду й рідку фракції безпосередньо на буровій із метою повторного використання відділеної води для приготування бурового розчину на інших свердловинах. Тверда фракція – сухий зневоднений залишок –може застосовуватися як підсипні ґрунти при будівництві доріг, пересипний ґрунт для рекультивації сміттєзвалищ. Шукають й інші шляхи використання.

«Застосування цієї технології важливе для екології, адже відходи буріння обробляються, їх можна повторно використати. На території області, дійсно, є проблема з місцями для утилізації відходів буріння. Заборон щодо поводження із відходами багато, а ось рішень, як із цієї ситуації вийти ефективно, недостатньо. Підприємство пропонує використати оброблені відходи полігонам твердих побутових відходів (ТПВ) для пересипання сміття, рекультивації, але полігони відмовляються, аргументуючи, що це все одно відходи і підприємство має платити кошти за їх утилізацію. Але ж йдеться не про утилізацію, а про допомогу у виконанні технологічних вимог з облаштування полігонів. Тобто виходить, що підприємство надає полігонам те, що їм потрібно, та ще має за це їм заплатити», – розповів Євген Греков.

Зазначив, що облдержадміністрація включиться у вирішення питання з полігонами.

«Підтримаємо «Полтавагазвидобування» й у використанні новітніх способів обробки відходів буріння. Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології. У застосуванні нових методів є перспектива використання перероблених відходів на потреби в інших напрямках, зокрема для рекультивації відпрацьованих кар’єрів. Пропрацюємо механізм. Тут потрібна співпраця компанії та органів місцевого самоврядування, на території яких розташованізанедбані кар’єри», – додав Євген Греков.

Обговорили на зустрічі й питання, з якими стикається підприємство у ході одержання спецдозволів на користування надрами, зокрема, відмови у розширенні меж дії спецдозволів, факти геологічного рейдерства, коли на одну й ту ж ділянку видаються два спецдозволи двом підприємствам, але на різну глибину буріння.

«Домовилися, що підприємство надасть детальну інформацію за цими фактами. Проаналізуємо її. Залучимо правоохоронні органи. Проблемні питання у сфері видачі спецдозволів знижують можливість росту видобутку газу на території Полтавщини, крім того це впливає на рівень сплати податків. Видобувні підприємства в області мають працювати ефективно, адже це складова енергонезалежності країни. У межах повноважень допоможемо їм у вирішенні проблемних питань», – зазначив Євген Греков.

«Одним із основних завдань компанії «Укргазвидобування» є мінімізація впливу виробничих процесів на навколишнє середовище. З цією метою наше підприємство постійно запроваджує передовий досвід та новітні технології у сфері збереження довкілля. От і сьогодні одним із пріоритетних курсів компанії є курс на безамбарний спосіб буріння свердловин, який передбачає вторинне використання бурових відходів у народному господарстві. Але, на жаль, при виконанні цих завдань ми зіткнулися з рядом питань, які неможливо виконати самотужки. І тому ми дуже вдячні керівництву ОДА за те, що відгукнулися на наші проблеми, які є спільними і для решти газовидобувних компаній, що працюють на теренах області, та виявили готовність допомогти у вирішені цих питань. Дуже сподіваємось на те, що порядок дій, намічений на зустрічі, отримає втілення у життя та дасть змогу не тільки зберегти довкілля, а і розумно та виважено підійти до раціонального використання природних ресурсів», – зазначив директор ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександр Олексенко.

Поділитись

Теги

ОВА

Новина за темою

Студенти ПДАУ відвідали Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОВА
30/03/2020
Роботу Полтавської ОВА відзначили на державному рівні
30/03/2020
На Полтавщині державі повернуто землі лісогосподарського призначення
30/03/2020
Image4 2

Image4 2

Img 1372

Img 1372

Photo 2020 03 12 10 15 17

Photo 2020 03 12 10 15 17

Image4 2

Image4 2

Img 1372

Img 1372

Photo 2020 03 12 10 15 17

Photo 2020 03 12 10 15 17

Image4 2

Image4 2

Img 1372

Img 1372

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Володимир Зеленський обговорив із сенаторами Гремом і Блюменталем підтримку України та санкційний тиск на РФ Володимир Зеленський обговорив із сенаторами Гремом і Блюменталем підтримку України та санкційний тиск на РФ
11/07/2025
Синоптики попереджають про грози та град
11/07/2025
Фінансова допомога для фермерів і домогосподарств на сільськогосподарську діяльність
10/07/2025
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії
10/07/2025
Робота для ветеранів: сервісні центри МВС Полтавщини запрошують до команди
10/07/2025
Синоптики попереджають про грози
10/07/2025
Спекотна погода і безпека праці: як захистити працівників від перегріву
10/07/2025
«Рух без бар’єрів»: перевірили доступність спорткомплексу у Полтавській громаді
10/07/2025
Юні актори Інформаційного дитячого центру «Разом» Полтавського академічного обласного театру ляльок розпочали роботу над новою п'єсою
10/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту