17 квітня 2020, 19:10
Соціальний захист стає ближчим
На сьогоднішній день, особливо в умовах карантину, першочерговим є питання отримання громадянами різних видів соціальних послуг максимально наближено до місця проживання.
Через органи соціального захисту населення області державну підтримку отримує 333 тис. сімей області, що складає 57 % від сімей, які мешкають в області.
Із них допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям щомісячно одержує 100 тис. сімей, житлові субсидії – 163,6 тис. сімей, пільги з оплати житлово-комунальних послуг – 69,4 тис. сімей.
Згідно законодавства передбачено обов’язковість звернення в органи соціального захисту населення із заявою та відповідним пакетом документів на призначення будь-якого виду соціальної допомоги.
Область активно включилась в процес переходу до моделі, яка дозволяє мешканцям найвіддаленіших сіл отримати послуги соціального характеру наближено за місцем проживання.
Така модель передбачає впровадження на рівні об’єднаних територіальних громад програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та дозволяє провести усі формальності подачі заяви, зокрема, на призначення державних соціальних допомог, субсидій, безпосередньо на місці, без відвідування районного центру. Це значно спрощує процес звернення за призначенням державних соціальних допомог та скорочує терміни їх призначення.
«Соціальна громада» об’єднує у єдиному інформаційному середовищі «фронт»-офіси прийому документів від населення, що знаходяться, приміром, у старостатах чи ЦНАП ОТГ з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, де безпосередньо визначається право, проводиться призначення та виплата державної соціальної допомоги.
На сьогодні 14 ОТГ області подали заявки на встановлення відповідного програмного забезпечення, з них 10 вже проводять роботу з його використанням.
Плануємо, що до кінця року в області 53 ОТГ будуть залучені до процесу надання соціальної підтримки з використанням інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада».
Перевагами для населення ОТГ при впровадженні «Соціальної громади» є:
- можливість оформити та отримати адміністративну послугу соціального характеру ближче до місця проживання, а не їхати за нею до районного центру;
- пришвидшення процесу прийому заяв від громадян шляхом формування електронних заяв для призначення усіх видів соціальних допомог та компенсаційних виплат, призначення житлової субсидії. Електронна заява друкується та підписується заявником;
- можливість відстеження стану розгляду заяв після звернення до «фронт»-офісу.
На сьогодні кожна ОТГ має можливість приєднатися до «Соціальної громади» самостійно, скориставшись відповідним алгоритмом, розміщеним за посиланням: https://socgromada.ioc.gov.ua/.
Супровід програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» забезпечується безпосередньо на рівні Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації
Підпишіться, щоб отримувати листи.