23 квітня 2020, 11:53
Олег Синєгубов: «Ми готові підтримати вітчизняного виробника і налагодити виробництво ізоляторів для України»
У Полтавському обласному центрі екстреної медицини та медицини катастроф сьогодні презентували остаточний варіант транспортного ізолятора для інфікованих хворих. Це вже четверта модифікація герметичної капсули, яку виготовили на кременчуцькому підприємстві «Креатив-Агромаш» з урахуванням усіх побажань від медиків.
Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов пообіцяв виробникам сприяти у проведенні відповідної сертифікації даної моделі, щоб якнайшвидше розпочати масове виробництво транспортних ізоляторів. Адже вони не лише потрібні області в період епідемії коронавірусу, а й надалі для транспортування інфекційних хворих.
«Готові на рівні держави прискорити процес сертифікації цієї герметичної капсули, щоб потім закупити їх для «швидких» усієї області, – говорить Олег Синєгубов. – Епідемія коронавірусу показала, що наші лікарі погано захищені від інфекцій, адже сьогодні кожен шостий хворий – це медик. Тому такі транспортні ізолятори дуже актуальні. Ми готові підтримати нашого вітчизняного виробника і налагодити виробництво ізоляторів для України, адже вони нічим не поступаються міжнародним аналогам, а за ціною в рази дешевші».
Керівник робіт Юрій Андрієвський розповів, що на підприємстві можуть виготовляти до 10 капсул на добу, а після сертифікації – до 100. Два таких ізолятори уже відправили в Чернівці, Київ, сьогодні ще один передадуть Кременчуку. Він виготовлений із герметичного матеріалу, має маску, прибори для подачі кисню, компресор і фільтри для знезараження повітря. Також в ізолятор вмонтовані рукавиці-манжети, щоб лікарі могли проводити будь-які маніпуляції без контакту з хворим. Після тестувань його збільшили і провели тестову евакуацію водія «швидкої», а імпортні комплектуючі замінили на вітчизняні. Вартість капсули –приблизно 35 тисяч гривень, але при масовому виробництві буде значно дешевшою.
За словами Юрія Андрієвського, процес сертифікації прибору 1 класу не потребує багато часу, адже всі комплектуючі ізолятора уже сертифіковані. Головне – зібрати перелік необхідних документів і пройти клінічні іспити на базі «Феофанії».
Підпишіться, щоб отримувати листи.