18 травня 2020, 17:45
«Приймаємо Перспективний план Полтавщини в такому вигляді для нашої громади, як він є», – Валерій Білокінь
Кілька днів тому – 13 травня – Уряд затвердив Перспективний план формування територій громад Полтавщини. Ним передбачено, що область складатиметься з 61 ОТГ. Більшість громад зазнали змін, створюються нові, проте є й такі громади, які у плані затверджені без змін. Одна з них – Мачухівська, створена в 2017 році. Вона об’єднала п’ять сільських рад, до її складу ввійшли 27 населених пунктів. У громаді проживають 7200 людей.
«Приймаємо Перспективний план Полтавщини в такому вигляді для нашої громади, як він є. Вдячні, що всі перипетії, які існують в інших громадах, у нашій не відбуваються. Закон про об’єднання громад існує давно. І перед тим, як об’єднуватися, потрібно думати, домовлятися, а не ставити особисті амбіції насамперед, а потім в останній момент бігти й мітингувати. Потрібно домовлятися на березі, а не як річку перепливли. У нас теж не відразу все вийшло, але згодом склалося, – розповів голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь. – Мітингів під час формування громади не було. Проводили громадські обговорення. Звісно, вони відбувалися бурхливо, але ми пояснювали, показували обрахунки. Створили відповідно до вимог закону робочу групу, в її складі об’їхали всі громади, які мали увійти до ОТГ, подивилися, який «спадок» нам дістався, вирішували, що далі з ним робити».
Валерій Білокінь зазначив, що в 2017-му до складу Мачухівської громади ввійшли населені пункти із трьох районів – Полтавського, Решетилівського й Новосанжарського. Це вирізняє ОТГ. Вона така єдина в Україні.
Відповідно до затвердженого Урядом Перспективного плану в громаді кількість населених пунктів і сільських рад не змінюється. Валерій Білокінь зазначив, що зміни не відбулися, зокрема, через правильні обрахунки на початку створення.
«Потрібно математично прораховувати спроможність громади, думати, чи буде вона такою. Визначатися, яким курсом рухатиметься. Ми визнані спроможними, у нас є перспектива на розвиток, не залежимо ні від якого виду податків. Тобто потрібно думати наперед, щоб не тільки рентна плата чи лише ПДФО має бути в громаді, а різні види податків, які можуть у будь-який момент один одного замінити, – пояснив Валерій Білокінь. – Нині укрупнення для нас неактуальне – достатня кількість населення, достатня територія, достатнє сполучення. Водночас розуміємо, що на цьому реформування не закінчиться. Звісно, ще буде процес укрупнення, життя розставить свої пріоритети. Громада має сама розуміти, якщо вона неспроможна, їй потрібно до когось тулитися. Якщо громада сильна, то до неї будуть приєднуватися. Усе має бути економічно обґрунтовано. Нині наш пріоритет – наша громада. Всі працюють, думають, як розвиватися далі, покращувати ОТГ».
Підпишіться, щоб отримувати листи.