19 травня 2020, 14:55
Цього року в області 73 дитини вдалося влаштувати до сімей, 11 із них усиновили
На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання розвитку сімейних форм виховання. Начальник обласної служби у справах дітей Ірина Фоменко повідомила, що на обліку перебуває 2087 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У поточному році встановлено статус 71 дитині. Станом на 1 травня під опікою громадян України перебуває 1478 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (70,8%).
У 40 дитячих будинках сімейного типу та 127 прийомних сім’ях виховується 480 дітей. Переважна більшість вихованців брати і сестри – 283 дитини з 122 родинних груп.
«Відсоток охоплення сімейними формами виховання в області складає 93,8%. Упродовж поточного року 73 дитини вдалося влаштувати в сім’ю. Та найбільш захищеною формою виховання залишається усиновлення. В цьому році усиновлено 11 полтавських дітей, 17 влаштували у прийомні сім’ї, 45 – під опіку, – повідомила начальник служби у справах дітей Ірина Фоменко. – Усього в області проживає 761 усиновлена дитина, ще 500 можуть бути усиновлені».
На Полтавщині в поточному році створено 2 дитячих будинки сімейного типу (ДБСТ), до них та раніше створених сімей влаштовано 17 дітей. В Оржицькому районі за кошти субвенції також завершується будівництво малого групового будинку для 10 дітей.
Служби у справах дітей спільно з центрами соцслужб для сім’ї, дітей та молоді проводять інформаційну кампанію серед населення щодо розвитку альтернативних форм виховання.
Потенційні кандидати в прийомні батьки та батьки-вихователі проходять тренінги. У першому кварталі 2020 року закінчили навчання 8 кандидатів в усиновлювачі та 5 опікунів, піклувальників. За результатами навчання їх включили до Єдиного електронного банку даних.
Спеціалісти соціальних служб забезпечують супровід прийомних сімей та ДБСТ, основним завданням якого є професійна допомога в адаптації дитини до нових умов проживання, надання психологічної підтримки батькам та створення умов для забезпечення індивідуальних потреб та повноцінного розвитку дитини.
Img 3615
Img 3627
Img 3642
Img 3740
Img 3643
Підпишіться, щоб отримувати листи.