14 липня 2020, 14:43
У Полтаві презентували виставку «Капелани. Духовний щит України»
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили виставку «Капелани. Духовний щит України». В експозиції представлені атрибути та історії священників Православної Церкви України та Української греко-католицької церкви. Це особисті речі капеланів Полтавщини, привезені із зони АТО та ООС, військова форма, світлини, дитячі малюнки, прапори.
Першими відвідувачами виставки стали керівники області, священники, волонтери, громадськість.
«Війна на сході України триває. І ця експозиція нагадує нам про втрати на фронті. На війні капелани вселяють віру, надію, впевненість та підтримують дух бійців. Справа, яку вони роблять, – надзвичайна. В тих обставина їхня робота одна з найцінніших. Низький вам уклін за те, що ви робите», – сказала заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.
Директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко розповів, що до організації виставки причетні самі капелани, науковці, волонтери, працівники музею.
«Цей проєк планувався онлайн, але завдяки діяльності самих капеланів, науковців, волонтерів, які творчо підійшли до ініціативи, в складних умовах карантину, утворилася ця виставка. Чимало людей допомагали створювати експозицію. І вона вшанує тих людей, які виконують важливу й необхідну місію», – сказав Олександр Супруненко.
Одна з локацій, яку представили на виставці, – дитячі малюнки. Діти з усієї України малювали їх для захисників на передову.
Як сказав архиєпископ Харківський і Полтавський владика Афанасій, кожна дитина вклала у малюнок частку свого серця та любові. Ці малюнки збирав капелан Григорій Ганзій.
Переглянути виставку можна в музеї до 15 вересня.
Img 0553 1
Img 0557 0
Img 0564 0
Img 0619 0
Img 0626
Img 0639
Img 0640
Img 0650
Img 0653
Img 0657 0
Img 0662
Img 0663 1
Підпишіться, щоб отримувати листи.