17 липня 2020, 15:43
Обласну філармонію можуть включити до переліку об’єктів «Великого будівництва» на 2021 рік
Відбулося перше засідання робочої групи обласної ради з питань аналізу стану фінансування будівництва, капітальних ремонтів, реконструкції комунальних закладів області, створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради Олександра Біленького. У засіданні взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та заступник голови ОДА Катерина Рижеченко.
Учасники засідання оглянули стан будівлі та приміщень філармонії, які потребують завершення реставраційних робіт.
Як повідомив директор закладу Олег Тищик, капітальний ремонт та реставрація будівлі обласної філармонії триває понад десять років, роботи періодично призупиняються в залежності від рівня фінансування з обласного бюджету. З 2017 року за призначенням використовується лише незначна частина приміщень філармонії. Тому адміністрація змушена орендувати репетиційні кімнати, складські приміщення для зберігання музичних інструментів та костюмів, концертні зали в різних частинах міста, а також проводити концерти переважно на виїздах. За словами Олега Тищика, така ситуація створює вкрай незручні умови праці артистів, зумовлює втрату глядача, неефективне використання коштів.
За інформацією представника генерального підрядника робіт, директора ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «СЕН» Олександра Юхименка, в цьому році будівельники виконали реставраційні роботи в філармонії на майже 5 млн грн, які були виділені з обласного бюджету. Загальна вартість проєкту – 76 млн грн. Освоєно – 27 млн грн. Для завершення внутрішніх оздоблювальних робіт потрібно понад 52 млн грн. При наявності коштів фірма гарантує завершення робіт до кінця поточного року. В наступному році планується придбати та встановити обладнання, відремонтувати фасад будівлі та упорядкувати територію.
Цього року близько 10 млн грн було закладено у Державному фонді регіонального розвитку. Але, у зв’язку з пандемією коронавірусу, ці кошти не виділили.
«У наступному році філармонія має запрацювати. Щодо ДФРР, то, дійсно, близько 10 млн грн мали виділити. Але через скорочення ДФРР на 30 % , не залишилось коштів на цей об’єкт», – додав Дмитро Лунін.
Катерина Рижеченко додала, що Полтавська ОДА подала пропозиції до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо включення до переліку об’єктів програми «Велике будівництво» на 2021 рік. За цією програмою наступного року в Україні планують відновити 100 культурних об’єктів. Полтавщина подала 4 об’єкти, які водночас є пам’ятками, мають соціально-культурне призначення та туристично привабливі. Пріоритет надається обласній філармонії, ремонт якої триває з 2015 року.
«Ми подали п’ять об’єктів. Серед них філармонія є першою. Я особисто зустрічатимуся з Міністром культури. Пріоритетним буде питання, на якому я акцентуватиму увагу, – нам потрібно добудувати філармонію. Ми проситимемо про додаткові кошти. Але ж ми також маємо говорити про те, що область долучається до цього. І спільно, за умови співфінансування, ми зможемо її добудувати», – додала Катерина Рижеченко.
Обговорюючи питання, депутати зазначили важливість забезпечення фінансування будівельних робіт для завершення цього об’єкта, який відіграє значну роль у культурно-мистецькому житті Полтавщини та ухвалили рекомендувати облдержадміністрації підготувати проєкт рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік», в якому передбачити видатки на продовження робіт із реставрації обласної філармонії.
Ця рекомендація робочої групи обласної ради знайшла підтримку у першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Луніна та заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко, які запевнили депутатів у позитивному вирішенні даного питання.
Підпишіться, щоб отримувати листи.