22 липня 2020, 15:18
У Полтавській облдержадміністрації обговорили перспективи розвитку боксу, як одного із пріоритетних видів спорту
У міжнародний день боксу перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зустрівся з президентом Полтавської обласної федерації боксу України Михайлом Мельником, старшим тренером збірної Полтавської області з боксу, керівником обласної школи вищої спортивної майстерності Костянтином Семенягою та президентом федерації студентського та шкільного боксу Миколою Петряником.
«Хочу вас залучити до цікавої справи. Нині ми працюємо над стратегією розвитку спорту в області й визначили 6 пріоритетних видів спорту, які формують олімпійські збірні, роблять відомою Полтавщину та приносять великий очковий запас, – розповів Дмитро Лунін. – Серед них, звісно, є й бокс. І нам з вами треба визначити проблеми галузі та перспективи, щоб розвивати дитячий масовий спорт і спорт вищих досягнень».
Виконавчий директор Полтавської обласної федерації боксу України Костянтин Семеняга розповів, що за об’їздив усі райони, подивився в яких умовах діти займаються боксом.
«На Полтавщині бокс розвивається у 12 районах, найбільше у Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях, – розповів він. – У нас є дуже серйозний тренерський потенціал, але нема розуміння розвитку боксу у влади на місцях. У Нових Санжарах, наприклад, зал для занять у жахливому стані. Не треба багато грошей, щоб його відремонтувати. У Гадячі теж чудова школа боксу, але діти вимушені орендувати зал і щодня вивішувати та знімати свій інвентар».
Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін наголосив, що навколо гарних тренерів і формується вид спорту. Тому треба створити всі умови для тренувань: від інвентарю – до відремонтованих приміщень. Також варто збільшити кількість змагань.
«Полтавський бокс входить у трійку областей України, де найбільше розвивається цей вид спорту, – розповів президент Полтавської обласної організації федерації боксу України Михайло Мельник. – У нас два кандидати в олімпійську збірну, чемпіони Європи, світу. А серед молоді скільки достойних хлопців! Крім того, в області стає популярнішим бокс серед жінок. І треба всіх наших спортсменів захистити і не віддати в Харків чи Київ».
Тренери певні, що в сільській місцевості багато талановитих дітей. У бокс їх треба приводити до 6 класу, а не в студентські роки. Тому мають бути зали в усіх ОТГ та гарна база для тренувальних зборів. Також розглядається питання створення класу боксу в Полтавському спортивному інтернаті, куди б могли приїжджати на навчання обдаровані діти з районів.
Усі проблеми та перспективи розвитку галузі спортсмени пообіцяли обговорити більш детально, представити своє бачення та внести необхідні поправки до Стратегії розвитку Полтавської області, щоб у грудні закласти в бюджет 2021 року необхідні витрати. До цього процесу мають долучитися і місцеві бюджети, і спонсори.
Довідка:
Кращі боксери Полтавщини: Пояцика Денис, Трифонов Олександр, Левченко Денис, Андрійченко Ангеліна, Торська Анжела , Желюк Ганна, Семеняга Микола, Хижняк Олександр, Покуляк Віталій, Вихрист Віктор, Петросян Зоравор, Погребняк Олександр, Таран Кирило, Павловський Євген, Охота Ганна, Усик Артем.
Dsc 7264
Dsc 7277
Dsc 7306
Dsc 7303
Підпишіться, щоб отримувати листи.