24 липня 2020, 14:22
У Полтаві відкрили першу чергу об’їзної дороги навколо обласного центру
У п’ятницю, 24 липня, заступник голови Офісу Президента України Кирило Тимошенко, голова Укравтодору Олександр Кубраков, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та начальник Служби автодоріг у Полтавській області Іван Краповницький запустили рух по об’їзній дорозі навколо Полтави – від Супрунівки до Розсошенців.
Будівництво обходу здійснювалося у рамках спільної Угоди між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо проекту покращення автомобільних доріг та безпеки руху.
Замовник будівництва – Укравтодор. Фінансував роботи World Bank Ukraine, нагляд здійснював Укрдорінвест. Роботи виконувала турецька компанія «Onur».
Довжина нової дороги І категорії становить 5,5 км (по 2 смуги в кожен бік), в які входить 520 м естакади. Ширина проїжджої частини – 10 м, із тротуарами – 14 м. Роботи з будівництва штучних споруд естакади виконувала українська компанія «Мостострой» – субпідрядник компанії «Onur».
«Ми вчора почали відкривати дороги «Великого будівництва» у Луганській області. Сьогодні дуже приємно бути на цій сучасній об’їзній дорозі, де ще в минулому році було звичайне поле. Ділянка дороги хоч у невелика, але тут зроблено багато робіт. І головне, вона дасть змогу розвантажити Полтаву», – сказав заступник Офісу Президента України Кирило Тимошенко.
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов відмітив позитивні зміни для Полтави від відкриття нової об’їзної дороги:
«Це перша черга будівництва. І що важливо, це повністю нова дорога, яка зведена «з нуля». Вона допоможе розвантажити обласний центр. Уже сьогодні транзитні автівки, особливо великогабаритні, які їдуть з Києва до Кременчука, в Полтаву не заїжджатимуть, – сказав Олег Синєгубов. – До речі, ремонт траси Київ-Харків-Довжанський у межах міста, яка була непроїзна, завдяки державній субвенції завершимо уже в серпні цього року».
Голова Укравтодору Олександр Кубраков зауважив, що Полтавська обласна державна адміністрація сприяла пришвидшенню викупу земельних ділянок, де будувалась об’їзна, а також відмітив співпрацю з ОДА щодо допомоги в прокладенні комунікацій.
«Такі темпи будівництва, як на цій дорозі, повертають довіру до України великих кредиторів. Будівництво об’їзної за останній рік дуже пришвидшилося, адже обласна влада швидко вирішувала всі проблеми з виділенням земель, мережами. Підрядна організація не витрачала час на ці моменти й займалася суто будівництвом, – сказав Олександр Кубраков. – Тому не стоїмо на місці і вже починаємо проектувати другу чергу цієї об’їзної дороги – від Розсошенців до траси М-03. Гадаю, через два роки зможемо відкрити і цю ділянку дороги».
3 287
2 410
5 112
15 12
4 186
12 38
7 56
14 15
13 19
Підпишіться, щоб отримувати листи.