• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Поки вчені шукають ліки від COVID-19, важливими лишаються превентивні заходи – дотримання дистанції та носіння масок

31 липня 2020, 13:56

  • Пресслужба ОДА
Poz

Поки вчені шукають ліки від COVID-19, важливими лишаються превентивні заходи – дотримання дистанції та носіння масок

Поки вчені шукають ліки від COVID-19, важливими лишаються превентивні заходи – дотримання дистанції та носіння масок

 

Щодня в Україні та світі фіксуються нові випадки зараження короновірусом. Станом на кінець липня у світі підтверджено понад 17 млн заражень, з них майже 69 тис. в Україні. Медики наголошують, що вірус вражає практично всі органи та системи і, на жаль, поки немає дієвих методів лікування COVID-19.

Провідні вчені по всьому світу, серед іншого українські, продовжують шукати ліки проти хвороби. В Україні чотири вітчизняні виробники отримали дозвіл Міністерства охорони здоров'я на проведення клінічних досліджень препаратів для терапії COVID-19. Зокрема, згідно наказу МОЗ №1138 від 14 травня випробування проводиться препаратів «Корвітин» та «Квертин» (виробник- ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ»). Про попередні результати випробувань розповіли вчені-національні координатори на прес-конференції.

Завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Ольга Голубовська наголошує, що всі противірусні препарати, які зараз використовуються у лікарнях, мають неспецифічну дію на вірус, і сумнівається, що вони матимуть яскраво виражений ефект. За її словами, на сьогодні головне завдання перед лікарями - якомога раніше фіксувати захворювання, щоб запобігти появі тяжких форм протікання хвороби, особливо у пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, із зайвою вагою, цукровим діабетом тощо.

Препарати рослинного походження «Корвітин» та «Квертин» (діюча речовина – кверцетин) здатні захищати клітини від загибелі і зменшувати агресивну імунну відповідь, яка спостерігається у пацієнтів з коронавірусом.

Попередні результати випробування демонструють позитивний їх вплив на перебіг хвороби, адже всі пацієнти, що їх отримували, одужали. Водночас дослідження продовжаться, планується застосування лікарських засобів у лікуванні 200 пацієнтів в різних регіонах України.

«Це не препарат специфічної терапії, не противірусний засіб. Це препарат, який впливає на основну ланку механізму розвитку патологічних змін. Коронавірусна хвороба є системною - виникає так зване ураження судин по-простому, або ендотеліальна дисфункція по-науковому. Вражаються практично всі органи і системи. Препарат, який сьогодні обговорюється, має дві важливі властивості для лікування хвороби - впливає на прогресування розвитку ендотеліальної дисфункції і є імуномоделюючим засобом, пригнічуючи розвиток імунологічних реакцій, які називаються цитокіновими штормами, і які викликають найважчі ураження», - розповіла Ольга Голубовська. Вона додала, що суспільство скептично ставиться до дії препаратів на рослинній основі, хоча існують ефективні протипухлинні рослинні препарати.

За словами завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігоря Зупанця лікарські засоби «Квертин» і «Корвітин» зареєстровані в Україні і мають великий досвід клінічного використання при серцево-судинній патології. Він зауважив, що за кордоном ці препарати вважаються біологічно активними добавками. «Препарат добре вивчений і має протизапальну дію... Ми побачили, що не було побічних ефектів, препарат безпечний, прослідковувалася позитивна динаміка симптомів захворювання. Пацієнти суб’єктивно почувалися краще, і це дозволяло робити висновок про покращення їх самопочуття", –  повідомив Ігор Зупанець.

Крім того, вчені акцентують увагу на тому, що підвищення температури повітря і спека не зменшують поширення COVID-19. Ольга Голубовська також зауважила, що поки немає чітких даних про повторне інфікування на коронавірусну хворобу через короткий проміжок часу.

Крім того, у світі активно обговорюють використання препарату під назвою «Ремдесевір». Лікарський засіб був спочатку розроблений Gilead Sciences для боротьби з лихоманкою Ебола, а пізніше показав ефективність у боротьбі з коронавірусом. У кінці липня продаж препарату дозволила Європейська Комісія. Раніше про придбання «Ремдесевіру» заявили Сполучені Штати Америки.

Українське Міністерство охорони здоров’я також підтвердило, що веде перемовини про можливість закупівлі препарату.

Водночас, медики наголошують - поки немає дієвих методів лікування COVID-19 важливими лишаються превентивні заходи – дотримання дистанції та носіння захисних засобів. Відповідальність за своє здоров’я та оточуючих людей лежить на кожному з нас.

Олена Іванченко

 

 

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

Обмін досвідом у сфері протидії ВІЛ/СНІДУ: візит фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України на Полтавщину
31/07/2020
8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
31/07/2020
У Пирятинській громаді зафіксували спалах кору
31/07/2020

Останні новини

Більше новин
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
09/05/2025
ООН Жінки в Україні оголошує конкурс заявок для неурядових організацій на тему «Політична участь жінок в Україні»
09/05/2025
110 років від дня народження видатного оперного співака та уродженця Полтавщини Семена Когана
09/05/2025
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
09/05/2025
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту