17 серпня 2020, 10:45
Державна соціальна допомога дітям з інвалідністю: розміри, перспективи до збільшення, документи, що подаються
Для більшості країн світу існує складна проблема інвалідності дітей та адаптації сімей, у яких виховується дитина з інвалідністю. Кожна четверта сім'я у світі стикається з вищевказаними проблемами.
За підрахунками, у Полтавській області станом на 1 серпня 2020 року проживає 5100 дітей з інвалідністю. Проблема матеріальних нестатків, які супроводжують сім'ю з особливою дитиною, є дуже гострою і важкою, бо мама здебільшого не працює, зайнята доглядом за дитиною.
Державою вживаються заходи на підтримку батьків, що мають дітей з інвалідністю. Це, зокрема, й безкоштовне надання комплексу реабілітаційних заходів, забезпечення технічними засобами реабілітації.
Діти з інвалідністю мають право і на отримання щомісячної державної соціальної допомоги від держави, а їх один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю – на надбавку по догляду за такою особливою дитиною.
Порядок надання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров'я України від 30.04.2002 № 226/293/169.
Для призначення державної соціальної допомоги до управлінь соціального захисту населення подаються наступні документи:
В іншому ж випадку, наприклад, при усиновленні дитини з інвалідністю подається копія рішення суду про усиновлення дитини.
Якщо із заявою звертається опікун або піклувальник, додатково надається копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині з інвалідністю опікуна (піклувальника).
Право на державну соціальну допомогу мають діти з інвалідністю віком до 18 років.
Станом на 1 липня 2020 року розмір державної соціальної допомоги становить 1712 грн.
З 1 грудня 2020 року розмір допомоги збільшиться і становитиме 1769 грн.
До державної соціальної допомоги призначається також надбавка на догляд за дітьми з інвалідністю до 18 років, яка призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю. Зокрема, особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати незалежно від того, за якою дитиною вона знаходиться у відпустці, у разі якщо дитина з інвалідністю потребує домашнього догляду за умови фактичного догляду за нею.
Звертаємо Вашу увагу, що одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Для зручності надаємо розміри державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю з надбавкою на догляд у 2020 році
На дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд
|
з січня - 2 925,60 грн. з липня – 3 057,40 грн. з грудня – 3 159,30 грн.
|
На дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд |
з січня - 3 364,60 грн. з липня 3 516,40 грн. з грудня – 3 633,30 грн.
|
На дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд
|
з січня - 2 036,10 грн. з липня – 2 127,90 грн. з грудня – 2 198,80 грн.
|
На дітей з інвалідністю від 6 до 18 років з надбавкою на догляд |
з січня - 2 255,60 грн. з липня – 2 357,40 грн. з грудня – 2 435,80 грн.
|
Директор Департаменту соціального
захисту населення Людмила Корнієнко
Підпишіться, щоб отримувати листи.