18 серпня 2020, 11:41
Ситуація з COVID-19 в Україні напружена!
Протягом останніх трьох місяців кількість госпіталізованих з коронавірусною хворобою в Україні збільшилась майже втричі. Не зважаючи на те, що Полтавщина нині перебуває у «зеленій карантинній зоні», продовжується реєстрація нових випадків захворювання.
Станом на ранок 18 серпня в області зареєстровано 8 нових випадків (4 в м. Полтава, по 1-му в мм. Миргород, Кременчук, Полтавському та Диканському районах).
Усього на Полтавщині з початку пандемії зареєстровано 565 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Випадків підозри – 2538. У нашій області зареєстровано 15 випадків смерті хворих з підтвердженим діагнозом «COVID-19». На сьогодні ще не одужали і продовжують лікування 145 осіб.
Тому радимо не звертати увагу на фейки про COVID-19 та відкинути шкідливу безпечність!
Як рекомендує ВООЗ, Ви можете знизити шанси заразитися або поширити COVID-19, вживши декількох простих запобіжних заходів:
Регулярно і ретельно мийте руки. Чому? Миття рук з милом або використання ручного втирання на основі спирту вбиває віруси, які можуть бути на Ваших руках.
Носіть захисну медичну маску. Чому? Не нехтуючи цим простим, але дієвим засобом індивідуального захисту, Ви убезпечите себе та оточуючих. Маска має затуляти рот і ніс. Замінюйте маски кожні 2-4 години або як тільки вона стала вологою.
Дотримуйтеся соціальної дистанції не менше 1 метра. Чому? Коли хтось кашляє, чхає або говорить, розпорошує невеликі крапельки рідини з носа чи рота, які можуть містити вірус. Якщо Ви занадто близько, то можете вдихнути крапельки, включаючи вірус COVID-19, якщо людина має захворювання.
Уникайте відвідування місць масового скупчення людей. Чому? Якщо люди збираються в натовпі, Ви, швидше за все, контактуєте з тим, хто має COVID-19, і Вам складніше дотримуватися фізичної відстані в 1 метр.
Не торкайтеся очей, носа та рота. Чому? Руки торкаються багатьох поверхонь і можуть підхопити віруси. Після зараження руки можуть перенести вірус на очі, ніс або рот. Звідти вірус може потрапити у Ваш організм і заразити Вас.
Переконайтесь, що Ви та оточуючі дотримуєтесь належної гігієни дихання: прикриваєте рот і ніс серветкою або тканиною, коли кашляєте або чхаєте. Потім слід негайно утилізувати використану тканину і вимити руки. Чому? Крапельки поширюють вірус. Дотримуючись належної гігієни дихання, Ви захищаєте оточуючих від вірусів, таких як застуда, грип та COVID-19.
Залишайтеся вдома і самоізолюйтеся навіть при незначних симптомах, таких як кашель, головний біль, легка температура, поки Ви не одужаєте. Чому? Уникнення контакту з іншими захистить їх від можливих вірусів COVID-19 та інших вірусів.
Якщо у Вас лихоманка, кашель і утруднене дихання, зверніться до сімейного лікаря, по можливості зателефонуйте заздалегідь та дотримуйтесь його порад. Чому? Це допоможе швидше направити Вас до медичного закладу, захистити Вас і запобігти поширенню вірусів та інших інфекцій.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»
Підпишіться, щоб отримувати листи.