04 вересня 2020, 14:24
У Полтаві презентували виставку «Забуття – гірше зради»
У холі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського презентували виставку «Забуття – гірше зради»
Експозиція приурочена бійцям та волонтерам, які вважаються зниклими або перебувають у полоні бойовиків на тимчасово окупованих територіях Донбасу, Криму, а також в Росії. Ініціювала виставку голова громадської організації матерів і родичів учасників АТО «Берегиня» Алла Макух, мати колишнього полоненого.
У Полтаві фотографії виставили завдяки голові ГО «Союз матерів «Захист» Лідії Місюренко. Її син знаходиться в полоні з червня 2014 року. Жінка говорить, ця виставка має спонукати людей сердечніше ставитися до родин полонених та безвісти зниклих.
«Приклоняюся перед усіма матерями, з якими ми вже понад 6 років ведемо активну роботу з розшуку наших синів. Виставку відкривали в березні, але через карантин вона діяла лише день. Але ми хочемо донести до кожного полтавця про подвиг хлопців, які перебуваючи в полоні, не здаються. Нині відсутній єдиний реєстр безвісті зниклих та заручників. За даними МВД, СБУ та Міноборони – 80 військових полонених без визначення місця перебування знаходяться у сепаратистів, приблизно 500 цивільних громадян України та 3 волонтери з Полтави», – сказала Лідія Місюренко.
Із моменту відкриття експозиції полонений Микола Гриненко вже повернувся додому. На фото – й сім’ї з Полтавщини. Зокрема, в Лубнах проживає родина політв’язня Ігоря Кіяшка, який відбуває ув’язнення в Нижньому Новгороді.
«Ця виставка, на жаль, актуальна й донині. З повагою вшановуємо наших загиблих героїв. Але для цих матерів невизначеність – найтяжча, коли ти не знаєш, що з твоєю дитиною. Та надихає спілкування з мамами, сини яких уже повернулися з полону. Я вірю, що мамина надія, любов і віра здатна творити чудеса. І хотілося б, щоб на цій експозиції меншало фото. Щоб приходили батьки й говорили, що їхні діти вдома. Така виставка, як би це не звучало, з часом стала не актуальною. А натомість розмістимо світлин матерів й синів, які повернулися, живі та здорові», – сказала заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.
На захід приїхали жінки з Полтавської, Дніпропетровської Львівської областей.
«Він сказав прощай. Через дві години зателефонував знову. Говорив, що відступили. Зв'язок був до 29 серпня. Зранку отримала повідомлення: мама, все добре. Надвечір зв'язок був, але слухавку не брали. Потім нам повідомили – колону розбили о 10 годині. Звістка ця надійшла 4 вересня. До 2016 року він вважався безвісти зниклим. Нині маємо дані, що перебуває в полоні в бойовиків. Вірю, що мій син та всі полонені повернуться», – розповіла мама Ігоря Юрковця, який зник під час боїв за Іловайськ.
Переглянути виставку можна протягом місяця.
Підпишіться, щоб отримувати листи.