05 вересня 2020, 08:52
Координаційна рада з питань розвитку фермерства на Полтавщині відновила роботу
Відбулося перше засідання відновленої координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині. У зв’язку з карантинними обмеженнями засідання провели в онлайн-режимі. У ньому взяли участь представники фермерських господарств із районів області, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування. Обговорили, зокрема, земельні питання, які виникають у роботі фермерських господарств.
«Як і обіцяли, ми відновили роботу координаційної ради. Вона була створена в липні 2020 року. Створюватимемо такі ради зі стратегічних галузей, щоб вибудувати діалог між владою, органами місцевого самоврядування, представниками бізнесу, фермерами, виробити пропозиції, які покращать роботу і сприятимуть ефективному підприємництву. Це ж і податки, і нові робочі місця, інші блага для жителів області. За деякими питаннями спільно розроблятимемо пропозиції до законодавства, за допомогою народних депутатів, обраних від Полтавщини, порушуватимемо їх на рівні Верховної Ради. Спрямовуватимемо пропозиції до Кабміну і безпосередньо до профільних міністерств», – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.
Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов поінформував, що в регіоні здійснює діяльність 1941 фермерське господарство. Більшість із них невеликі – обробляють від 20 до 100 гектарів.
«Джерела їх підтримки – участь господарств у державних та регіональних програмах. Фермери мають ними користуватися на рівні з великими підприємствами. Торік за державною програмою фінансової підтримки 804 фермерські господарства області отримали 48,4 мільйона гривень. За програмою надання кредитів 36 господарств одержали 15 мільйонів гривень. За цим же напрямом у поточному році для нашої області виділено 4,2 мільйона гривень (зі спеціального фонду держбюджету) в розмірі до 500 тисяч гривень на одне фермерське господарство», – поінформував Сергій Фролов.
Розповів, що й на обласному рівні передбачена підтримка для фермерів. І вони нею користуються.
«З обласного бюджету для фінансування заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками торік було виділено 11,8 мільйона гривень. 32 фермерські господарства стали її учасниками й отримали 7 мільйонів гривень. У поточному році 12 фермерських господарств долучилися до Програми, отримали 3,1 мільйона гривень з обласного бюджету, зокрема й 2 мільйони гривень пільгових кредитів. Заявки ще надходять, будемо їх розглядати», – сказав Сергій Фролов.
Очільник Департаменту поінформував, що профільна регіональна Програма завершує дію цього року. Робоча група вже розробляє новий документ. Перше засідання відбудеться наступного тижня. Оновлена Програма працюватиме до 2025 року.
Олег Синєгубов наголосив, що засідання координаційної ради стосуватимуться не тільки глобальних питань, а й конкретних проблем фермерів із різних районів. Так, на першому засіданні порушили 15 таких питань.
«До кожного з них підійдемо індивідуально, створюватимемо робочі групи. Залучатимемо до них юристів, фахівців Держгеокадастру, профільного департаменту ОДА й шукатимемо шляхи вирішення», – зазначив Олег Синєгубов.
«Це перше наше засідання. Нині розмежовуємо специфіку питань, які розглядаються на координаційній раді. Можемо розділити їх на кілька груп. Одна з них – питання, які можуть бути вирішені виключно в судах. І здебільшого вони й перебувають у них на розгляді. Облдержадміністрація, профільний департамент, управління Держгеокадастру можуть надавати консультаційну підтримку, – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Другий блок – питання, які залежать від Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. У цьому разі облдержадміністрація контролюватиме стан їх опрацювання й реагування на них. Люди, які звертаються, мають отримати результат у межах закону. Третій блок – питання до сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад. Нині їх незначна кількість, проте розуміємо, що з передачею права розпорядження землями до органів місцевого самоврядування їх може виникати набагато більше. На незаконні дії будь-якого органу місцевого самоврядування буде реакція органів державної влади, зокрема звернення до правоохоронців. Якщо будуть питання до діяльності облдержадміністрації, то ми завжди відкриті до діалогу та співпраці».
Євген Греков додав, що про результати діяльності робочих груп, які займатимуться порушеними фермерами питаннями, поінформують на наступному засіданні координаційної ради. Планують провести й зустріч із сільгоспвиробниками Полтавщини, на якому обговорюватимуть, зокрема, проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками до 2025 року.
Підпишіться, щоб отримувати листи.