17 вересня 2020, 13:40
Німецьке товариство міжнародного співробітництва допоможе полтавським громадам розробити плани поводження з відходами
17 вересня відбулося підписання Меморандуму між Полтавською облдержадміністрацією та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо впровадження проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля».
«Співпраця з німецьким партнером GIZ на Полтавщині не нова, спільно реалізовано вже більше 20 проєктів. Сьогодні ми хочемо налагодити більш тісну взаємодію у сфері поводження з твердими побутовими відходами, їхньою переробкою та утилізацією, – повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Питання поводження з твердими побутовими відходами для нас надзвичайно актуальне. Ми знаємо і про стихійні сміттєзвалища, які є в районах. І про проблему наявності програми поводження з відходами, її уніфікації, наближення до міст. В умовах децентралізації кожна новоутворена ОТГ має знати концепцію поводження з відходами, щоб вирішити ситуацію в конкретному населеному пункті і в області в цілому».
Заступник керівника Проєкту GIZ Тарас Журавель повідомив, що в Україні укладено 620 договорів міжмуніципального співробітництва. Із них 20% в Полтавській області.
«Ми сподіваємося, що і глобальний проєкт «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля», який буде розроблятися в 6 районах Полтавщини, потім розповсюдиться на всю область, – говорить Тарас Журавель. – Ми будемо максимально сприяти органам місцевого самоврядування в розробці планів поводження з відходами. Ці документи мають так узгоджуватися між громадами, щоб система працювала найбільш ефективно і оптимально. Дуже важливо, щоб громади між собою домовлялися про збір і вивіз сміття. Адже фінансово такі питання дуже складно вирішувати в одному маленькому населеному пункті».
У рамках проєкту буде забезпечене навчання працівників у сфері поводження з відходами на досвіді Німеччини та країн Євросоюзу. Також експерти GIZ допоможуть області розробити регіональну стратегію, на яку рівнятимуться органи місцевого самоврядування. Усі кращі практики поводження з відходами будуть задокументовані, щоб передавати досвід для інших областей України.
Глобальний проєкт «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля» крім України також діє в Тайланді, Йорданії, Індії та Єгипті, але в кожного кластеру є своя тематика. Мата – створення зеленої інфраструктури в країнах партнерах та обмін досвідом.
В Україні проєкт діятиме до 2023 року й фінансуватиметься Федеральним Міністерством довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (1,8 мільйонів євро).
5A4216b6 D6c4 4182 94E7 A7c3374c1df2
17Ff8bfa 388B 49Af Bdac 962Debda5c69
810E9343 7971 4Ae0 Ac7a 5C82230ffc4b
Abbae784 1B26 45F1 B3c3 95428B846579
Підпишіться, щоб отримувати листи.