• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Виготовлення облікової документації на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини – одне з головних завдань у галузі культури», – Олег Синєгубов

24 вересня 2020, 14:58

  • Пресслужба ОДА
Img 5956 0

«Виготовлення облікової документації на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини – одне з головних завдань у галузі культури», – Олег Синєгубов

«Виготовлення облікової документації на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини – одне з головних завдань у галузі культури», – Олег Синєгубов

 

Полтавська обласна державна адміністрація подала клопотання до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо включення до списку програми  «Велике будівництво у культурі» на 2021 рік п’ятьох об’єктів. Це Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, Полтавська обласна філармонія, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, садиба декабристів Муравйових-Апостолів, державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».

 Про це на колегії  ОДА повідомила заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк.

«Проєкт «Велика реставрація» – це програма з відновлення понад 100 архітектурних пам’яток в Україні. Обираючи об’єкти, ми керувалися такими критеріями:  соціальна значущість, стан, обсяг реставраційних робіт, туристична привабливість. Нині ми не можемо говорити про відрив пам’яток культурної спадщини від туристичної промоції», – сказала Інна Шерстюк.

На території області розміщено 2012 пам’яток культурної спадщини.                     

Інна Шерстюк поінформувала, що в липні 2020 року Полтавську область обрали для впровадження пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, який передбачає створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини  «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». До пілоту ввійшла й Сумська область. У цій базі буде відображено всю інформацію про ту чи іншу пам’ятку. Зокрема, довідка про балансоутримувачів, стан збереження, прив’язка до кадастрової карти.

«За попередньою оцінкою, більше 1200 об’єктів на території області, які заслуговують стати пам’ятками та поповнити наше історико-культурне надбання, нині не перебувають під охороною й не мають статусу щойно виявлених об’єктів», – сказала Інна Шерстюк.

   Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що одним з основних питань, яке потребує посиленої уваги, є виготовлення облікової документації на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини. Її наявність дозволяє взяти об’єкти під охорону держави, встановити предмет охорони пам’ятки та робить можливим процес її реставрації чи відчуження. За даними Міністерства культури та інформаційної політики України, в 2019 році область увійшла в трійку регіонів, якими надіслано та підтримано найбільшу кількість облікової документації. Водночас кількість об’єктів, що потребують її виготовлення, нині становить 71,3%.

«До  кінця 2021 року на всі об’єкти, що мають статус пам’яток, повинна бути виготовлена облікова документація. Керівники ОТГ та районів при плануванні бюджету на 2021 рік повинні передбачити на це кошти. Є низка державних програм, президентська програма щодо відновлення пам’яток культурної спадщини. Але без наявності відповідної документації не зможемо включати пам’ятки до відповідних державних програм. Були випадки, коли виділялися кошти на реставраційні роботи, але не було документації, і гроші поверталися в бюджет», – сказав Олег Синєгубов.

До слова, 70% архітектурних пам’яток – об’єкти соціального призначення – це школи, дитячі садочки, лікарні, архіви та інші адміністративні будівлі.

Департамент культури і туризму облдержадміністрації розробляє проєкт Програми охорони та збереження культурної спадщини Полтавської області на 2021-2023 роки та буде подавати його на затвердження на черговій сесії Полтавської обласної ради.

Також Департаментом культури і туризму продовжується робота над проєктом  візуалізація (у форматі 3D) та оцифрування 9 пам’яток області. Мова йде про створення облікової документації, фотометрію та розробку  3D екскурсій. До цього проєкту включили об’єкти, на які насамперед не було виготовлено облікової документації. Це  Миколаївська церква та Тріумфальна арка в Диканьці, Спасо-Преображенський Мгарський монастр, Гінцівська стоянка, колишнє єпархіальне жіноче училище в Лубенському районі, колишній будинок міської думи, алея гоголівських героїв, садиба декабристів Муравйових-Апостолів у Миргородському районі, собор Різдва Богородиці в Козельщинському районі.

 

Поділитись

Теги

культура

Новина за темою

Відбувся Всеукраїнський експертний круглий стіл «Державний історико-культурний заповідник в Полтаві: нова назва, нова концепція»
24/09/2020
Упевнений крок у світ великого мистецтва
24/09/2020
У Полтавському фаховому коледжі мистецтв імені М.В. Лисенка відбулося урочисте вручення дипломів випускникам
24/09/2020
Img 5925

Img 5925

Img 5922

Img 5922

Img 5974

Img 5974

Img 5939

Img 5939

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Як психологічно та емоційно підтримати ветеранів і ветеранок: поради для тих, хто поруч Як психологічно та емоційно підтримати ветеранів і ветеранок: поради для тих, хто поруч
20/06/2025
Волонтерка з Полтавщини – переможниця Національного конкурсу «Благодійна Україна-2024»
20/06/2025
«Діалог влади та бізнесу»: у фокусі чергового засідання – логістична підтримка підприємців
20/06/2025
Олена Зеленська та Сінді Маккейн обговорили підтримку реформи шкільного харчування з боку ВПП ООН
20/06/2025
Президент провів зустріч із виконавчою директоркою Всесвітньої продовольчої програми ООН
20/06/2025
Відбувся Всеукраїнський експертний круглий стіл «Державний історико-культурний заповідник в Полтаві: нова назва, нова концепція»
20/06/2025
20 червня у Щербанівській громаді проводитимуть навчальні стрільби
20/06/2025
«Рух без бар’єрів» – громади переходять до практичних дій, - Олексій Кулеба
20/06/2025
Володимир Когут долучився до слухань на платформі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
20/06/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту