01 жовтня 2020, 14:31
«Нова вірусологічна лабораторія дозволить робити вдвічі більше ПЛР тестів за добу», – Дмитро Лунін
1 жовтня відбувся брифінг першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна та т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Юрія Курилка щодо ситуації з поширенням коронавірусу на Полтавщині.
Дмитро Лунін зазначив, що нині ситуація щодо розповсюдження COVID-19 в області продовжує загострюватися, останнi три дні фіксують понад сотню нових випадків. Перший заступник наголосив, що Полтава за показниками вже наближається до «помаранчевої» зони. Тоді вже почнуть діяти нові обмеження.
За добу в області проводять близько 600 ПЛР тестів і більше 1000 ІФА.
«Плануємо створити ще одну вірусологічну лабораторію. На чергову сесію Полтавської обласної ради звернемося з пропозицією до депутатів щодо виділення коштів на закупівлю обладнання. Відтак зможемо збільшити тестування ПЛР вдвічі. Створити лабораторію плануємо на базі Центру ВІЛ/СНІДу, де є приміщення і всі умови для такого класу лабораторій»,– сказав Дмитро Лунін.
Він акцентував увагу на загальноосвітніх закладах Полтавщини.
Нині створені групи моніторигну щодо дотримання карантинних норм.
«Порушення, які виявлялися в школах, одразу усуваються. В цілому педагогічні працівники сумлінно ставляться до карантинних обмежень. Але зараження коронавірусом в школах усе одно є. За місяць навчання інфікувалося 145 осіб: 39 учнів у школах, 66 педагогів, 13 студентів, 4 вихованця дитячих садків та 23 працівників. Станом на кінець вересня через коронавірус частково закриті групи у 7 дитсадочках в області, класи у 18 школах, групи у 5 закладах вищої та фахової перед вищої освіти», – сказав Дмитро Лунін.
Як поінформував т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко, загалом система охорони здоров’я області справляється з напливом хворих.
«До лікарні з COVID-19 потрапляють тільки ті люди, які за алгоритмом потребують стаціонарного лікування. Щодня в області фіксують від 40 до 60 випадків пневмонії. Сьогодні зафіксували 56. Із них – 21 випадок підлягав госпіталізації. Інші лікуються вдома. Складність захворювання визначують за такими критеріями – насиченість киснем та температура. На амбулаторному лікуванні пацієнт перебуває під наглядом сімейного лікаря», – сказав Юрій Курилко.
Він наголосив, що різниця між грипом та коронавірусом у тому, що однин хворий грипом може заразити до 2 осіб, то при коронавірусу цей показник вдвічі більший. Також від COVID-19 немає вакцини, при грипі у людини є вибір робити щеплення чи ні.
«Для більшості людей коронавірус проходить без побічних наслідків, часто безсимптомно. В групі ризику – люди похилого віку та ті, що мають побічні захворювання. Тому звертаюся до молоді, які часом не носять маски: подумайте про своїх батьків, які мають більшу ймовірність перенести хворобу в тяжкій формі. Носити маску – це культура в соціомі», – сказав Юрій Курилко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.