• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Вільні творити майбутнє» – стартувала кампанія і заходи до Дня Гідності та Свободи

18 листопада 2020, 08:54

  • Пресслужба ОДА
2 14 (1)

«Вільні творити майбутнє» – стартувала кампанія і заходи до Дня Гідності та Свободи

«Вільні творити майбутнє» – стартувала кампанія і заходи до Дня Гідності та Свободи

 

16 листопада в “Укрінформі” Національний музей Революції Гідності представив програму заходів до сьомої річниці подій на Майдані. Цього ж дня по Києву та всій Україні розпочалася соціальна кампанія “Вільні творити майбутнє” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Українського інституту національної пам’яті, Київської міської державної адміністрації.

Інформаційна соціальна кампанія у 2020 році відбувається під започаткованим 2019 року гаслом “Вільні творити майбутнє”. Вона нагадує, що попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватися задля відстоювання основних цінностей, а прагнення свободи пробуджує гідність. Так було у 2004 році під час Помаранчевої революції та у 2013-2014 роках під час Революції Гідності, зазначає команда Національного музею Революції Гідності. Завантажити матеріали соціальної кампанії можна за посиланням.

Цьогорічна програма заходів має два основних фокуси – це орієнтація на регіональні аспекти Революції Гідності та орієнтація на молодь, розповів під час пресконференції голова УІНП Антон Дробович. 

Генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло наголосив, що згідно з опитуваннями на сьогодні понад 70% українців вважають, що необхідно вшановувати пам’ять учасників Майдану та героїв Небесної Сотні. Серед заходів до Дня Гідності та Свободи він виділив конкурс наукових студентських робіт імені Сергія Кемського, що стартував втретє, а також виставку плакатів Миколи Гончарова в Одесі та виставку “Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір” у Дніпрі, присвячену Маркіянові Паславському, загиблому добровольцеві батальйону “Донбас”. У Києві, на Майдані Незалежності, до березня триватиме вулична графічна виставка “Мальована історія Майдану”, створена на основі графічного роману Олександра Ком’яхова. “У ній представимо хронологію подій, топографію Майдану, аудіофайли з розповідями очевидців”, – розповів Ігор Пошивайло.

У пресконференції також взяла участь голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. Послухати виступи усіх спікерів можна у відеозаписі.

Безпосередньо 21 листопада, у День Гідності та Свободи, відбудуться державні заходи: покладання квітів до пам’ятників і місць поховання видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у XX столітті, загиблих під час Революції Гідності та російсько-української війни.

10:00–11:00: молебень і покладання квітів біля каплиці архистратига Михаїла та українських новомучеників УГКЦ на алеї Героїв Небесної Сотні, 6 (станція метро “Хрещатик”, верхній вихід).

10:00–19:00: упродовж дня можна долучитися до екскурсійних програм, зокрема оглянути експозицією “Назустріч свободі”, пройти маршрутом “Місця Революції Гідності” у центральній частині Києва, а також замовити аудіотур “Майдан. Прогулянка”.

10:00–19:00: виставка дитячого малюнка на тему гідності та свободи в експозиції виставкового простору просто неба “М³: Майдан. Меморіал. Музей” (“Куб”) на місці майбутньої будівлі Національного музею Революції Гідності. Також у цьому просторі діє виставка, присвячена подіям трьох українських революцій і створенню Меморіалу Небесної Сотні та Музею Революції Гідності.

Також команда Національного музею Революції Гідності закликає користувачів соцмереж долучатися до флешмобу #бути_гідним: під цим хештегом ділитися спогадами і роздумами про Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. А ще – 21 листопада пов’язати на одяг, рюкзак, сумку чи автомобіль синьо-жовту стрічку, адже саме за такими стрічками з першого дня Євромайдану можна було розпізнати його прихильників, це був спосіб виявити солідарність та свою позицію.

Детально з програмою заходів можна ознайомитися на сайті Національного музею Революції Гідності або на сторінці тематичної події у фейсбуці. Програма оновлюється.

УІНП

Поділитись

Теги

Полтавщина

Новина за темою

Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
18/11/2020
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
18/11/2020
В обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара презентують збірку поезій Тетяни Кльокти
18/11/2020

Останні новини

Більше новин
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
09/05/2025
ООН Жінки в Україні оголошує конкурс заявок для неурядових організацій на тему «Політична участь жінок в Україні»
09/05/2025
110 років від дня народження видатного оперного співака та уродженця Полтавщини Семена Когана
09/05/2025
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
09/05/2025
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту