25 листопада 2020, 11:52
В одному з полтавських вишів відкрили навчально-дослідну лабораторію інтелектуальних систем
У другому корпусі Полтавського державного аграрного університету відкрили навчально-дослідну лабораторію інтелектуальних систем, комп’ютерних мереж та інтернету речей.
У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ректор закладу Валентина Аранчій, проректори й директори інститутів закладу. Ознайомилися з можливостями лабораторії.
Завідувач кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАУ Юрій Уткін розповів, що працювали над втіленням ініціативи близько року. Лабораторія за своїм функціоналом не має аналогів серед вишів області. Створена у співпраці зі стейкхолдерами – полтавською, київською та кременчуцькою компаніями, які працюють у сфері ІТ. Вони надали обладнання, з яким ознайомлюватимуться і працюватимуть студенти закладу.
«Формується група студентів із різних спеціальностей, які обирають для вивчення цю дисципліну. До процесу навчання залучені викладач, інженер лабораторії та студенти. Останні перебувають на віддаленому доступі. Відповідно до технічного завдання викладача інженер здійснює налаштування, надає відповідний доступ студентам, а вони виконують різноманітні завдання – від управління виконавчими елементами інтернету речей і до налаштування системи IP-телефонії», – розповів Юрій Уткін.
Завідувач лабораторією, кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних систем та технологій Ігор Слюсар провів екскурс технічною частиною лабораторії.
«Студенти вивчатимуть зокрема уніфіковані комунікації. Після завершення навчальної дисципліни вмітимуть налагоджувати й інтегрувати сучасну техніку в інфраструктуру підприємства, його інформаційні системи, – сказав Ігор Слюсар. – У межах дисципліни пропонуватимемо віддалено, з дому налаштовувати кілька частин системи інтернету речей за допомогою безкоштовних програм, які забезпечують керування розумним домом. Збирати дані й акумулювати їх, використовуючи вузлові додатки. Наприклад, налаштовувати, конфігурувати метеостанції. Навчитися під’єднувати за допомогою мобільних додатків ті чи інші пристрої, віддалено керувати ними. Налагоджувати віддалені точки доступу».
Ректор Полтавського державного аграрного університету Валентина Аранчій зазначила, що відкриття лабораторії – ще один крок у розвитку закладу.
«Досвід підтверджує, що ми правильно зробили, відкривши спеціальність «Інформаційні системи та технології». В нас успішні студенти. Дуже важливо, щоб ми дали їм якісні знання. Дякую всім, хто долучився до створення цієї навчально-дослідної лабораторії», – зауважила Валентина Аранчій.
Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков подякував керівництву й колективу закладу за співробітництво.
«Полтавській облдержадміністрації пощастило, адже є фахівці, до яких можна звернутися щодо вирішення будь-якого технічного завдання, тим паче в такій сфері, як агропромисловий комплекс. У цій галузі співпраця є, бачимо результати. Наприклад, поповнення інтерактивної карти водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб. Приємно, що університет розвивається й поліпшує матеріально-технічну базу, застосовує сучасні комунікаційні, технологічні рішення й допомагає опановувати їх студентам, долучається до ініціатив облдержадміністрації. Будемо й надалі співпрацювати та підтримувати цей заклад», – зазначив Євген Греков.
Dsc 6855 Copy
Dsc 6774 Copy
Dsc 6857 Copy
Dsc 6988 Copy
Dsc 6848 Copy
Dsc 6811 Copy
Dsc 7015 Copy
Dsc 7024 Copy
Dsc 6820 Copy
Dsc 6855 Copy
Dsc 6774 Copy
Dsc 6857 Copy
Dsc 6988 Copy
Dsc 6848 Copy
Dsc 6811 Copy
Dsc 7015 Copy
Dsc 7024 Copy
Dsc 6820 Copy
Dsc 6855 Copy
Dsc 6774 Copy
Dsc 6857 Copy
Dsc 6988 Copy
Dsc 6848 Copy
Dsc 6811 Copy
Dsc 7015 Copy
Dsc 7024 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.