• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Олена Зеленська і Мінцифри запускають Дія.Безбар’єрність — розділ із послугами для людей, які найбільше потребують допомоги

03 грудня 2020, 08:54

  • Пресслужба ОДА
03.12.20 2

Олена Зеленська і Мінцифри запускають Дія.Безбар’єрність — розділ із послугами для людей, які найбільше потребують допомоги

Олена Зеленська і Мінцифри запускають Дія.Безбар’єрність — розділ із послугами для людей, які найбільше потребують допомоги

 

Команда Мінцифри понад рік працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі з доступними для всіх послугами та сервісами.

Тепер за ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра запускає проект Дія.Безбар’єрність. Це буде розділ з послугами для людей, які найбільше потребують допомоги. Це люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні люди та інші.

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час зустрічі з першою леді Оленою Зеленською зазначив, що зараз команда Мінцифри працює більш ніж над тисячею послуг:

«Ми запустили найшвидшу реєстрацію бізнесу у світі, сервіс єМалятко тощо. Але ці послуги для різних аудиторій. А тепер ми розробимо усі послуги для однієї конкретної аудиторії — це буде маленька модель цифрової держави.  Для нас важлива підтримка першої леді і Програми розвитку ООН. Наша спільна ціль — щоб люди з інвалідністю, молодь, батьки, люди старшого віку могли швидко та зручно знайти усю необхідну інформацію про пільги та свої права. Кожен українець отримає доступ до державних послуг тоді і там, де це зручно для нього».

У розділі Дія.Безбар’єрність на порталі Дія буде розміщено опис державних послуг, доступних онлайн та офлайн. Платформа допоможе за декілька кліків дізнатися, яку підтримку надає держава, куди звертатися та що для цього потрібно. Усе про пільги, свої права, інструкції з працевлаштування та програми перепрофілювання.

Проект запускається в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської про безбар’єрність. Головна ціль — забезпечити рівні можливості для всіх українців та надати максимально простий доступ до послуг для людей, які потребують додаткової уваги. Дія.Безбар’єрність буде зручним каталогом послуг за прикладом порталу уряду Великої Британії. 

«Ідея створення особливого розділу в Дії виникла ще влітку, під час проведення “Великої розмови про безбар’єрність”. Тоді в опитуванні, яке відбувалося на порталі, взяли участь понад 37 тис. осіб, 94% з них сказали, що бачать бар’єри навколо себе. Бар’єрів чимало. Але я впевнена: нездоланними вони здаються тільки на старті. А коли навколо розв'язання питання об’єднуються небайдужі люди — проект обов’язково буде успішним», — зазначила перша леді Олена Зеленська. 

Важливо, що Дія.Безбар’єрів на порталі Дія буде технічно доступна кожному завдяки можливості регулювання розміру тексту, контрасту, а також адаптації під екранного диктора. Також для контролю якості надання послуг ми запустимо зворотний зв’язок. Користувачі зможуть залишати свої коментарі та побажання.

Також на порталі Дія до переліку «Життєві події та ситуації» буде додано розділ «Працевлаштування», який міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування: де знайти вакансії, як створити резюме, як пройти співбесіду онлайн. Також користувачі зможуть знайти інформацію про допомогу по безробіттю тощо.

Мінцифри створює цей проект за підтримки ПРООН, яка проводить грантові конкурси на підтримку цифрової безбар’єрності. Зокрема, планується створення освітніх курсів, інструкцій для працевлаштування для роботодавців та шукачів роботи.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева запропонувала Україні підтримку з боку ПРООН у формуванні загальнодержавної культури проектування дійсно безбар'єрних електронних послуг, а також у проведенні перевірки на доступність основних, вже наявних інструментів та у їх вдосконаленні, щоб кожен українець/українка — незалежно від його/її фізичних можливостей — мав змогу отримувати послуги від держави і мати доступ до можливостей.

«Ми в ПРООН твердо переконані, що суспільство ніколи не зможе досягти Цілей сталого розвитку без залучення усіх, зокрема людей з інвалідністю, — сказала пані Ґерчева. — Ми підтримуємо і будемо підтримувати зобов'язання, які взяла на себе держава щодо забезпечення інклюзивного підходу до надання електронних послуг, який гарантує, що ніхто не залишиться без уваги, забезпечуючи рівні можливості для всіх як у фізичному, так і у віртуальному середовищі».

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що Мінцифри завжди керується принципами інклюзивності при розробці продуктів і рішень.

«Це європейський підхід. Ми відповідально забезпечуємо рівний доступ до наших продуктів для всіх без винятку громадян. Ми створюємо такі продукти, які відповідають потребам і можливостям кожного українця», — зауважила Валерія Іонан. 

За підтримки ПРООН та Уряду Данії на платформі «Дія.Цифрова освіта» буде запущено два нові освітні серіали про безбар’єрність:  «Безбар'єрна грамотність» та «Держава без бар’єрів».  Серіал «Безбар’єрна грамотність» буде цікавий для більшості українців. У ньому громадяни більше дізнаються про тему безбар’єрності, долучаться до просування цінностей інклюзії та різноманіття. «Держава без бар’єрів» — для держслужбовців, які працюють у державних та муніципальних органах і потребують знань про нові державні підходи у сфері безбар’єрності та про те, як вони можуть використовувати безбар’єрний підхід у своїй роботі.

На платформі Дія.Цифрова освіта вже доступні 11 освітніх серіалів жестовою мовою: «Електронний підпис», «Базові цифрові навички» та інші. 

Крім того, до кінця 2020 року вийде освітній серіал, створений за підтримки Фонду Східна Європа, — «Цифрові можливості для людей з інвалідністю», зокрема з перекладом жестовою мовою. Також до кінця 2020 року з'явиться перший серіал з українськими субтитрами «Кредитування та захист прав споживачів».

Також Україна отримає фінансування на електронні та інклюзивні сервіси для вразливих груп у рамках програми «Підтримка DIA» від Уряду Швеції та ПРООН.

Урядовий портал

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
03/12/2020
Чи може дружина військовослужбовця, який перебуває на фронті, звернутися за пільгою від його імені?
03/12/2020
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
03/12/2020
03.12.20 2

03.12.20 2

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту