• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Презумпція згоди на щеплення: чому важливо зробити вакцинування обов’язковим?

05 грудня 2020, 08:49

  • Пресслужба ОДА
Vakcinaciya 1

Презумпція згоди на щеплення: чому важливо зробити вакцинування обов’язковим?

Презумпція згоди на щеплення: чому важливо зробити вакцинування обов’язковим?

 

За оцінкою ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, щороку понад 750 000 дітей уникають інвалідності.

Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк і краснуху. Смертність від кору знизилася на 75%. Щорічна смертність новонароджених від правця знизилася більше ніж у 13 разів.

Імунізація населення є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Зосередження уваги на зміцненні здоров’я, профілактиці захворювань і міжсекторальній взаємодії, яка виходить за рамки системи охорони здоров’я, допоможе зробити істотний стрибок у секторі громадського здоров’я, як це вдалося країнам Європейського Союзу.

Україна наблизиться до європейської практики завдяки ухваленню законопроекту №4142 «Про систему громадського здоров’я», який пропонує змістити пріоритет від лікування до політики зміцнення здоров’я і профілактики хвороб.

Однією з головних новацій у цьому законопроєкті є перехід до презумпції згоди на вакцинацію.

Нині батьки або законні представники дитини перед вакцинацією мають заповнити низку документів, зокрема Інформовану згоду та оцінку стану здоров’я особи або дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики, яка затверджена Міністерством охорони здоров’я і використовується на всій території країни.

Новий законопроєкт спростить цю процедуру. Пропонується, що профілактичні щеплення робитимуть після медичного огляду особи в разі відсутності в неї відповідних медичних протипоказань. Якщо ж особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар зобов’язаний узяти в них відповідне письмове підтвердження про відмову, а в разі небажання дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідка.

Отже, батьки або законні представники дитини будуть писати заяву тільки в разі відмови від щеплення. Вони будуть ознайомлені з ризиками та братимуть відповідальність за таке рішення на себе.

Це спростить доступ до вакцинації та збільшить охоплення щепленнями дітей, зокрема в закладах освіти й дитячих закладах оздоровлення та відпочинку: до них будуть зараховувати за наявності відповідного витягу з медичної картки закладу охорони здоров’я, у якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Така вимога щодо обов’язковості вакцинування проти особливо небезпечних хвороб є виправданою, адже в цьому питанні принцип важливості суспільних інтересів переважає над особистими. Імунізація населення – це найефективніший та найпростіший інструмент профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб і має бути одним із пріоритетних напрямів діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Такі рішення й інвестиції в охорону здоров’я створять значні вигоди для громадського здоров’я, економіки й інших секторів, сприятимуть більшій стійкості, посилять наші економічні, соціальні й екологічні переваги.

Батькам і законним представникам дітей варто пам’ятати, що будь-яке щеплення безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає. Своєчасна й повна вакцинація захищає вас і людей навколо від серйозних та потенційно смертельних недуг.

КП «Полтавський обласний центр громадського

здоров’я ПОР» за матеріалами ЦГЗ МОЗ України

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

Обмін досвідом у сфері протидії ВІЛ/СНІДУ: візит фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України на Полтавщину
05/12/2020
8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
05/12/2020
У Пирятинській громаді зафіксували спалах кору
05/12/2020

Останні новини

Більше новин
Цифрові можливості для призначення належного користувача зі смартфона Цифрові можливості для призначення належного користувача зі смартфона
09/05/2025
Як держава підтримує виробників комплектуючих до зброї?
09/05/2025
Профілактика та реагування на ящур тварин: відбувся семінар на базі Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби
09/05/2025
9 травня у Великобагачанській громаді проводитимуть навчальні стрільби
09/05/2025
У Полтавській обласній філармонії відбувся концерт «Незламність»
09/05/2025
Камерний квартет Полтавського академічного симфонічного оркестру виступив для захисників
09/05/2025
Звернення т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимира Когута з нагоди Дня Європи
09/05/2025
Із нагоди Дня Європи полтавців привітав симфонічний оркестр фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка
09/05/2025
Майбутні лікарі отримають сучасні знання з психічного здоров'я – Полтавський державний медичний університет посилює підготовку кадрів за програмою ВООЗ mhGAP
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту