• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Ранні ознаки глаукоми: що треба знати

06 березня 2021, 09:23

  • Пресслужба ОДА
06.03.21 3

Ранні ознаки глаукоми: що треба знати

Ранні ознаки глаукоми: що треба знати

 

Глаукома – це група захворювань, що мають різноманітне походження, проте спільні симптоми: підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ), звуження полів зору, ознаки прогресуючого пошкодження (атрофії) зорового нерва (нерва, що передає сигнали від ока до мозку) – глаукомної оптичної нейпропатії.

При глаукомі властивий надлишок внутрішньоочної рідини (водянистої вологи) – через порушення її утворення, циркуляції чи відтоку з ока (очного яблука). Такі зміни своєю чергою призводять до виникнення незворотних порушень живлення у тканинах ока та зоровому нерві.

74% людей з інвалідністю по зору мають нейродегенеративні захворювання, серед яких перше місце посідає глаукома. За результатами досліджень, ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока – 9%.

У Європі на глаукому припадає 12% усіх випадків сліпоти. В Україні фіксуємо зростання динаміки захворюваності на глаукому.

Існують симптоми, на які варто звернути увагу, та за їх наявності терміново звернутись до лікаря, оскільки вони можуть свідчити про наявність глаукоми: «літаючі мушки» перед очима; райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього; затуманювання зору, часта зміна окулярів.

Гострий напад глаукоми – це невідкладний стан, коли необхідно звернутися за допомогою до лікаря, оскільки існує небезпека втрати зору. Гострий напад виникає внаслідок різкого підвищення внутрішньоочного тиску, порушення кровообігу в оці.

Ознаки (симптоми) гострої глаукоми

Про раптовий, різкий початок глаукоми можуть сигналізувати біль в оці, у відповідній половині голови, на потилиці; нудота, можлива блювота; загальна слабкість; клінічно напад подібний до приступу мігрені, гіпертонічного кризу, отруєння; око (чи очі) червоне; набряк повік; рогівка каламутна; зіниця розширена, може мати неправильну форму; зір різко погіршується, звуження полів зору, можливий «тунельний» зір; поява ореолу або кольорової райдужки довкола джерела світла, об’єктів; на дотик око під повікою тверде.

Профілактика глаукоми

Американська офтальмологічна академія рекомендує проводити  обстеження ока з розширеною зіницею, тонометрію (визначення внутрішньоочного тиску) кожні 5-10 років у віці до 40 років; кожні 2-4 роки у віці від 40 до 54 років; кожні 1-3 роки особам у віці 55-64 роки; кожні 1-2 роки особам старшим за 65 років. Лікар призначає частоту обстеження залежно від конкретного випадку.

Також варто знати, які захворювання були в близьких родичів, адже наявність глаукоми в родичів свідчить про ризик розвитку хвороби.

Займатися спортом треба відповідально, особливо силовими видами, оскільки фізичні надзусилля провокують різке підвишення внутрішньоочного тиску, а також підвищують ймовірність травмування ока внаслідок підвивиху кришталика.

Треба постійно дотримуватися курсу лікування протизапальними очними краплями та іншими ліками, що знижують внутрішньоочний тиск. Обов’язково вдягати захист для очей (окуляри) під час роботи, пов’язаної з можливою травматизацією ока, наприклад, стружкою. У сонячну погоду слід одягати сонцезахисні окуляри.

Лікування глаукоми проводиться медикаментозно і хірургічним шляхом. Медикаментозне переважно спрямоване на нормалізацію внутрішньо очного тиску. Для лікування глаукоми лікарі призначають спеціальні очні краплі. Хірургічне втручання включно з лазерним лікуванням та встановленням дренажних імплантатів.

Наталія Михайленко, лікар-офтальмолог КП «4 міська клінічна лікарня ПМР»

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії (відео)
06/03/2021
Оцінювання повсякденного функціонування: як знайти необхідну інформацію?
06/03/2021
Додаткові обстеження під час оцінювання функціонування — що варто знати
06/03/2021

Останні новини

Більше новин
Маємо досягти рівня 50 % української зброї за перші шість місяців роботи нового уряду – звернення Президента Маємо досягти рівня 50 % української зброї за перші шість місяців роботи нового уряду – звернення Президента
16/07/2025
Під час війни навіть звичні для відпочинку місця можуть приховувати смертельну загрозу
16/07/2025
За пів року на Полтавщині 174 захисники і захисниці скористалися безкоштовними стоматологічними послугами
16/07/2025
Ветерани та ветеранки в сфері перевезень та логістики: стартував проєкт із підготовки та працевлаштування
16/07/2025
Ветеран Pro: що пропонує новий цифровий сервіс у Дії для ветеранів й ветеранок
16/07/2025
Всеукраїнський конкурс «Код Яворницького» - 2025
16/07/2025
Визначили переможців конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»
16/07/2025
На рівні обласних службових відомств та закладів підписано Меморандум про підтримку ветеранів війни, військовослужбовців та їхніх родин
16/07/2025
Полтавські університети чекають на молодь із ТОТ
16/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту