14 грудня 2021, 14:23
У Полтавській облдержадміністрації презентували проєкти Надзвичайної кредитної програми відновлення України
14 грудня відбулася зустріч керівництва області з представниками Європейського Союзу, Європейського інвестиційного банку, ПРООН, Мінрегіону у межах офіційного відкриття в Полтавській області Програми раннього відновлення України.
Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов презентував гостям 9 проєктів, які реалізують на Полтавщині в межах Надзвичайної кредитної програми відновлення України.
«Область була включена в цю кредитну програму у зв’язку з трагічними подіями на Донбасі. На території Полтавщини нині проживають близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб майже в усіх територіальних громадах. Звісно, це повноцінні сім’ї з дітьми, які потребують працевлаштування, якісного навчання й отримання медичних послуг. Тому проєкти, які реалізуються в області, направленні насамперед на задоволення цих потреб», – розповів Олег Синєгубов.
Старший спеціаліст сектору Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт розповів, що делегація протягом двох днів побуває на ключових об’єктах програми.
«Полтава приєдналася до програми НКПВУ на останньому етапі. Завтра ми плануємо відкривати Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В. Гоголя, який повністю реконструйовано. Я дуже хочу цю школу побачити, бо в результаті ремонту заклад зможе приймати не 600 учнів, а 900. Тому це буде така собі перевага для дітей-переселенців, – розповів Рой Дрейкотт. – Також дуже цікаво побачити проєкти, які область подає на наступний рік. Саме цьому будуть присвячені зустрічі протягом двох днів на Полтавщині».
Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані розповіла, що до програми приєдналися представники Європейського Союзу в Україні та партнери, які надають технічну підтримку щодо реалізації та ефективного використання коштів, наданих Європейським інвестиційним банком у межах КПВУ.
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, що всі проєкти співфінансують і з обласного бюджету також.
«Полтавська обласна рада разом із депутатським корпусом надає фінансову підтримку проєктам, щоб реалізувати їх у найкоротші терміни. Це означає, що ми зацікавлені в реалізації планів, готові до співпраці та маємо надію, що нові ідеї, які в нас уже є, вас теж зацікавлять», – сказав Олександр Біленький.
Серед 9 ініціатив, які реалізовують у 2021 році та будуть завершені в 2022-му, такі:
- Капітальний ремонт комплексу будівель Андріївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів.
- Реконструкція будівлі Диканського навчально-виховного комплексу імені М.В. Гоголя «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».
- Реконструкція фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці.
- Капітальний ремонт будівлі опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа імені В. І. Вернадського».
- Реконструкція будівель стаціонару та госпблоку «Шкіряно-венерологічного диспансеру» під Кременчуцький міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
- Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири в Кременчуці.
- Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири в Кременчуці.
- Реконструкція старої будівлі школи № 1 під школу мистецтв у Миргороді.
- Реконструкція центру естетичного виховання в Миргороді.
Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов також представив на розгляд гостей 30 проєктів на наступний етап НКПВУ. Серед них 11 освітніх, 9 медичних, 4 інфраструктурні, 3 спортивні, 2 житлові й 1 культурний у різних куточках області: Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Лохвиці, Хоролі, Сенчі, Пирятині, Зінькові, Новоселівці.
Вони візьмуть участь у конкурсі поміж 10 областей країни, між якими буде розділено 340 мільйонів євро.
Mg 1727 2
B70961a2 4A86 4F32 87A0 36A6551048c6
Mg 1699
Mg 1859
Підпишіться, щоб отримувати листи.