03 грудня 2022, 18:42
У Полтаві з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди провели дискусії провідних дослідників ідей філософа
У Полтавській обласній філармонії протягом дня 3 грудня відбулася серія дискусій «Ідеї Сковороди в нашій сучасності» за участі провідних дослідників ідей філософа. Також відбулися Сковородинівські читання.
Аспен Інститут Київ провів захід за ініціативи та у партнерстві з Полтавською ОВА. Начальник ПОВА Дмитро Лунін привітав дослідників у Полтаві та побажав плідної й цікавої дискусії.
«Радий вас вітати на батьківщині філософа. Ми вчора розпочали наукову конференцію, і дійшли висновку – Сковорода насправді обігнав час, і наші сьогоднішні сучасні діалоги були ще в творах філософа, – розповів Дмитро Лунін. – Григорій Савич говорив про те, що не треба змагатись за свою думку і нав’язувати її, дві сторони в дискусії мають дійти істини. Але кожен має право на свою власну думку. Тобто свободу. І як влучно сказав Сковорода, що «зрівнявши все злото, проти свободи воно лиш болото». Я хочу, щоб сьогодні ми розібрали його ідеї, а в майбутньому дійшли до головної мети філософа – «гарного життя, з любов’ю, з філософією».
Директор програмного розвитку Аспен Інститут Київ Денис Полтавець наголосив на актуальності ідей філософа та їх суголосності з діяльністю Інституту.
«Його постать дійсно важлива для українців. Цетральні його ідеї – це те, над чим працює наш інститут, – це самопізнання, звернення до власної природи, актуалізація своїх природніх звичок і схильностей, та втілення їх у практичне життя. Для нас і сьогодні дуже актуальні думки Сковороди, над якими ми працюємо в практичній площині», – розповів Денис Полтавець.
Ведучи діалоги про Григорія Сковороду, так чи інакше ставиш багато запитань. Відповіді на них у дискусії шукали: Олександр Савчук і Марина Єщенко, Тарас Лютий і Орися Демська, Олександр Філоненко і Андрій Кулаков, Володимир Прокопеко і Денис Полтавець.
Дослідники творчості Григорія Сковороди розглянули постать філософа в українській культурі, подивилися на мандрівника, як мислителя, порівняли Сковородинські ідеї з нашою сучасністю та розглянули філософію Григорія Савича в контексті української ідентичності.
Під кінець заходу пройшли Сковородинівські читання. Учасники читали текст «Вдячний Еродій» і аналізували його з філософом Олександром Філоненком. Разом присутні розібрали структуру тексту, окремі образи, думки та сенси, які вклав у цю роботу Сковорода.
Переглянути дискусії можна за посиланням: https://bit.ly/3EWWXmY
Photo 2022 12 03 17 50 48
Photo 2022 12 03 17 50 52
Photo 2022 12 03 17 50 54
Photo 2022 12 03 17 50 55
Підпишіться, щоб отримувати листи.