19 липня 2023, 19:02
«Із початку березня 2022 року ми включилися в порятунок мешканців Сумщини. Працював гуманітарний коридор і багато людей ми змогли прийняти. Це майже 100 тисяч переселенців, яких на початку березня привезли до Полтавщини. По кілька разів на добу колони з майже 100 автобусів виїжджали до Сум. Вивозили людей під дулами танків», – зазначив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін в інтерв’ю журналістам українського новинного інтернет-видання ONLINE.UA.
«Крім того, ми формували продуктові пакунки на Сумську область і відправляли їх щодня. Більше 300 тисяч таких пакунків відправили на Сумщину та 300 тисяч пакунків роздали безпосередньо в Полтавській області. Це насамперед були їжа, теплий одяг і необхідні речі», – додав Дмитро Лунін.
Наприкінці лютого – на початку березня Полтавщина прийняла 1,5 мільйона переселенців. Хтось залишився на території області, хтось поїхав на захід чи за кордон. В області 229 місць компактного проживання, де розміщувались внутрішньо переміщені особи. Це переважно школи, гуртожитки, клуби, де були обладнані місця для проживання. Усі згуртувалися: гуманітарні організації, соціально відповідальний бізнес, кошти на допомогу постраждалим спрямовували з бюджетів області та громад.
«У перший місяць повномасштабного вторгнення був заснований координаційний хаб роботи з міжнародними гуманітарними організаціями. Тоді 30 великих міжнародних організацій допомагали нашій області, а також уряд Польщі. До сьогодні відбувається координація потреб ВПО. Тому міжнародні організації знають, що потрібно Полтавщині, а ми відповідно розподіляємо все, що до нас надходить, по громадах, по місцях компактного проживання», – розповів Дмитро Лунін.
В Єдиній інформаційній базі даних на Полтавщині нині перебуває понад 186 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Повертаються і ті, хто залишив область на початку війни.
«Багато людей повертаються додому. Вони відновлюють країну, дім, бізнес. Динаміка й далі буде позитивною», – сказав Дмитро Лунін.
Щодня допомагаючи внутрішньо переміщеним особам, територіям, що постраждали від окупації, підтримуючи промисловість та сільське господарство області, наближаємо перемогу.
«По-перше, після перемоги у нас буде найпотужніша армія в Європі, що стоятиме на варті наших інтересів і на варті інтересів Європи. По-друге, ми не перестанемо бути сировинною державою. Не тільки вирощуватимемо культури, а ще вироблятимемо харчові продукти. Також у нас розвинута нафто- та газовидобувна промисловість, і є перспективи в цій галузі. Крім того, ми показали, що у нас найкращі ІТ-спеціалісти. Ними пишаються, їхній продукт конкурентоспроможний. І ІТ-структура, і креативна індустрія будуть розвиватись. Наша країна має всі можливості стати лідером серед країн Європи», – зазначив Дмитро Лунін.
Підпишіться, щоб отримувати листи.