Так, у поточному році продовжується виплата щомісячної допомоги на кожну дитину загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України у розмірі прожиткового мінімуму (2 589 грн). Крім того, з серпня поточного року дітям загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які виховуються у багатодітних сім’ях та навчаються у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти щомісячно виплачується додаткова допомога у розмірі 2 тис. грн. Такі виплати проводяться за рахунок коштів обласного бюджету незалежно від виплат (пенсії, соціальні допомоги, стипендії), які сім’ї отримують з державного бюджету.
До Дня Захисників і Захисниць України в рамках Комплексної програми всі члени сімей загиблих (померлих) одержують разову грошову допомогу у розмірі по 4 тис. грн.
Військовослужбовцям, які отримали поранення під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, через обласну комісію з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню виплачується матеріальна допомога, у розмірі до 20 тис. грн. Вказана допомога надається за особистим зверненням, засідання комісії проводяться щомісяця.
Необхідно також відмітити, що всі члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають можливість раз на два роки за рахунок коштів обласного бюджету безкоштовно оздоровитися в санаторно-курортних закладах області за особистим вибором.
З поточного року область активно долучилась до пілотного проєкту “Соціальне відновлення”, в рамках якого виділені додаткові кошти з обласного бюджету, і сім’ї осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників і Захисниць України протягом 10 днів на базі санаторно-курортного закладу області отримують послуги з відновлення. Важливо, що проєкт є сімейним, і санаторно-курортне оздоровлення, послуги з адаптації військовослужбовець отримує спільно з родиною.
Поряд з цим забезпечено надання соціальних послуг на рівні кожної територіальної громади. Актуальною послугою, зокрема, є послуга з надання у тимчасове користування допоміжних засобів реабілітації на період відновлення чи до отримання таких засобів в рамках державної програми.
Наразі Департаментом соціального захисту населення спільного з громадськими організаціями напрацьовуються доповнення до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області, які будуть стосуватися окремого напрямку з розвитку соціальних послуг в кожній територіальній громаді.
Директор Департаменту соціального
захисту населення облвійськадміністрації
Людмила КОРНІЄНКО
Підпишіться, щоб отримувати листи.