04 жовтня 2023, 19:23
У відкритті установ взяли участь заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, його заступник Олексій Бруслик, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко та народні депутати.
«Полтавська область активно долучилася до процесу підтримки ветеранів. Величезними кроками допомагає ветеранам, щоб перехід від військової служби до цивільного життя був безболісним, – зазначила заступник Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита. – Студенти, які будуть працювати за медичним напрямом чи напрямом реабілітації, психології, будуть тими, хто прийматиме ветеранів, або членів родин ветеранів чи загиблих, освоюватимуть нові передові техніки. Викладачі розроблятимуть нові методики і створюватимуть нові практики. Ветерани матимуть можливість у центрах навчатися чи пройти певний курс допомоги, зокрема і психологічної».
«Полтавщина – єдина область в Україні, яка відкрила відразу два Центри ветеранського розвитку. Вони сфокусують роботу на різних векторах ветеранської політики. Це залучення до психологічної та фізичної реабілітації, юридичної допомоги, а також професійної адаптації ветеранів війни та їхніх родин. Важливим напрямом стане й підготовка помічників ветеранів. Для ефективної взаємодії є все необхідне – кадрове, матеріально-технічне забезпечення вишів, а також практичний досвід», – додав Дмитро Лунін.
Він пояснив, чому для Центрів ветеранського розвитку обрали саме ці виші.
«Це потужні заклади вищої освіти, один з яких є національним флагманом підготовки фахівців сфери охорони здоров’я, інший – фахівців з інформаційних технологій, нафтогазової інженерії, будівництва із застосуванням комп’ютерних технологій та IT, – додав Дмитро Лунін. – Ветеранський центр при медичному університеті повинен стати драйвером співпраці між закладами охорони здоров’я області, ветеранами та особами, які потребують психологічної та фізичної реабілітації, крім того, тут проходитимуть підготовку майбутні помічники ветерана. Політехніка надаватиме професійну адаптацію ветеранам війни та їхнім родинам за сімома професійними напрямами, які завжди затребувані на ринку праці».
Центри не дублюватимуть свої функції, але кожен із них має заповнити окрему галузеву нішу щодо підготовки як помічників ветеранів, так і забезпечення перекваліфікації самих захисників та захисниць України.
Присутні ознайомилися з матеріально-технічною базою та ключовими напрямками роботи центрів. Також фахівці медичної й освітньої галузей, представники органів місцевого самоврядування за круглим столом обговорили перспективи комплексної подальшої роботи.
Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик розповів про пріоритетні напрямки, завдання та інструменти реалізації ветеранської політики в області.
«У межах Координаційного центру підтримки цивільного населення ми сформулювали для себе візію розвитку області у контексті ветеранської політики. Серед пріоритетних напрямів – формування мережі відповідальних структурних підрозділів та посадоців на всіх рівнях, відкриття центрів ветеранського розвитку, запровадження інституту помічника ветерана, розвиток системи реабілітації, впровадження адмінсервісу «Я-ветеран» у ЦНАПах, створення та функціонування ветеранських хабів, меморіалізація подвигу полеглих захисників і захисниць і шана звитяг військовослужбовців, – розповів Олексій Бруслик. – Усе це можливо досягти саме за рахунок спільних зусиль і співпраці між державним, громадським, міжнародним, освітньо-науковим та економічними секторами».
До обговорення питань розвитку ветеранської політики області долучилися представники громад та безпосередньо самі учасники бойових дій.
Підпишіться, щоб отримувати листи.