17 листопада 2023, 09:35
«Хочу відзначити роботу Громадської ради як дорадчого органу при облвіськадміністрації. Як обласна влада ми будуємо свою роботу за принципами прозорості й відкритості. Залученість представників громадських організацій дуже важлива для нас, адже саме ви добре знаєте актуальні потреби й запити жителів Полтавщини. Тож маємо вибудовувати наші відносини за принципом партнерських стосунків. Сьогоднішня зустріч – це відкритий діалог. І так буде й надалі, – сказав Філіп Пронін. – Організації, представники яких входять до складу Ради, займаються волонтерством, допомагають військовим та ВПО. Тож спільними зусиллями, впевнений, що наші захисники та захисниці отримуватимуть більше підтримки».
Серед питань порядку денного – створення міжшкільних ресурсних центрів із викладання предмету «Захист України» у Полтавській області. Діяльність зазначених центрів визначена Положенням про міжшкільний ресурсний центр, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 09.11.2018 № 1221.
«У міжшкільному ресурсному центрі можуть бути створені умови для навчання учнів одразу кількох або ж усіх закладів освіти територіальної громади. Проводити як шкільні, так і позашкільні заняття. Такий підхід дає можливість сконцентрувати ресурси та забезпечити кращі умови надання якісної освіти одразу для великої кількості її здобувачів», – розповіла голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури Громадської ради при ОВА Марина Єщенко.
Заступник начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Едуард Бородай зауважив, що такі центри успішно функціонують у багатьох областях України.
«Вони забезпечують більш поглиблене вивчення предмету «Захист України», дають ширший спектр можливостей. Співпраця між міжшкільним ресурсним центром та школами відбувається шляхом укладення двосторонніх цивільно-правових угод, відповідно до яких школа може передавати центру педагогічне навантаження з предмету «Захист України», а центр у свою чергу забезпечуватиме відповідний обсяг оволодіння матеріалом», – зауважив Едуард Бородай.
Також учасники засідання обговорили питання співпраці громадських об’єднань із закладами освіти. Голова постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму Громадської ради при ОВА Андріан Литовченко зауважив, що навіть в умовах війни в Україні проводять змагання як від спортивних федерацій, так і на аматорських рівнях.
«Аматорські змагання за рівнем проведення й безпеки, можливостей, які пропонуються, не поступаються, а за кількістю учасників часто і перевершують професійні змагання. В межах співпраці щодо залучення учнів та студентів закладів освіти області пропонується використати можливості спортивних громадських об’єднань та федерацій для створення спільного календаря стартів та спільної програми підготовки», – розповів Андріан Литовченко.
Крім того, начальник Полтавської митниці Олександр Горбов розповів про зміни у Митному кодексі України, які набули чинності в листопаді цього року.
За підсумками обговорення підготовлені відповідні рішення та рекомендації.
Підпишіться, щоб отримувати листи.