23 листопада 2023, 13:08
«Упродовж 10 місяців слідчі розпочали 183 кримінальні провадження щодо правопорушень, вчинених неповнолітніми. Також розпочато 156 проваджень, де потерпілими є діти. Це справи у сфері транспорту (ДТП) – 20, самогубство – 3, статеві злочини – 35, шахрайство – 14, крадіжки – 8, грабежі, розбої та хуліганство – по 1, – розповіла Ірина Москаленко. – Крім того, складено 1 309 адміністративних протоколів відносно батьків за неналежне виконання обовʼязків щодо виховання дітей чи відсутність належних умов їх розвитку».
Також цього року до підрозділів поліції надійшли 69 звернень за фактом булінгу, із них 66 не підтверджені. За 3 підтвердженими фактами складені протоколи про адміністративне правопорушення: 2 – стосовно батьків дитини-кривдника та 1 – стосовно вчителя.
Ірина Москаленко нагадала, що у разі вчинення булінгу неповнолітнім таку особу ставлять на профілактичний облік поліції. Також законодавством передбачені громадські роботи чи штраф на булера або законного представника у розмірі від 850 до 1700 грн, у разі повторності – від 1700 до 3400 грн.
Крім того, нещодавно на Полтавщині поліцейські припинили діяльність телеграм-каналу, створеного для кібербулінгу неповнолітніх.
«Наповненням телеграм-каналу негативним контентом займалися четверо полтавських школярок 13 та 14 років. Фотографії або відео жертв публічного цькування, а також образливі дописи до них адміністраторки отримували від підписантів через спеціально створений чат-бот. Наразі провели профілактичну роботу з дітьми та їх законними представниками. Видалили канал та чат-бот», – зауважила Ірина Москаленко.
За її словами, з початку року до органів поліції надійшло 580 звернень щодо безвісти зниклих дітей. 573 із них було знайдено протягом доби.
Підпишіться, щоб отримувати листи.