Там працюватимуть із дітьми до 18 років, які є потерпілими чи свідками в провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством.
«Вивчаючи досвід передових країн Європи, ми дійшли висновку, що створення Барнахусу, його діяльність – це вимога часу. Адже змінюючи підходи в досудовому розслідуванні та судовому провадженні стосовно дітей, відбувається наближення до стандартів Євросоюзу, – зазначив перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук. – Зважаючи на те, що вже майже два роки ми живемо в умовах повномасштабної війни, збільшується і кількість злочинів щодо скоєння насильства, де діти часто стають або його свідками, або потерпілими. Тому символічним є відкриття Барнахусу як дружнього до дитини середовища, де дітям надаватимуть захист, різні види допомоги і підтримки саме в процесі правосуддя».
«Барнахус» вважається однією з найбільш ефективних моделей захисту дитини від насильства та подолання його наслідків.
«У центрі надаватимуть комплексно соціальну, психологічну, правничу, медичну допомогу дітям-потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством. Дитина стає епіцентром діяльності усіх цих структур. Тому без співпраці та злагодженого механізму дії поліції, прокуратури, системи БПД, органів соціального захисту та охорони здоров’я реалізація цього проєкту неможлива. Ці центри – підтвердження того, що ми від слів перейшли до практики», – наголосив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.
Центр захисту та підтримки в процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства, облаштували в Полтаві за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
«Приємно бачити, як модель «Барнахус» поширюється регіонами, і ми сподіваємося, що Центр буде розвиватися й надалі. Переконана, що громади відчують потребу в таких закладах», – сказала керівниця проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ван Чі Пхам.
Простір Центру – це кімната очікування, кімната, де з дитиною працює психолог, а також медичний кабінет, де дитина за потреби може пройти медичне обстеження.
«Відкриття Центру дасть можливість сформувати в області особливу правову систему, що відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства, надати їм фахову допомогу у дружньому середовищі та поширити в області кращий світовий досвід», – зауважив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.
Полтавщина стала дев’ятим регіоном в Україні, в якому запрацює Центр соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками злочину.
Підпишіться, щоб отримувати листи.