22 грудня 2023, 08:42
Дані проєкти рішень пройшли усі етапи погодження – від затвердження на сесії органів місцевого самоврядування до схвалення Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, включаючи схвалення профільною комісією облради. Останній етап – затвердження на сесії обласної ради.
Прийняття даних рішень сприятиме зростанню частки заповідної площі області, адже відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 передбачено, що частка територій та об’єктів природно-заповідного фонду у відношенні до площі держави (регіону) має тенденції до зростання у кожній області для досягнення показника 15 відсотків до 2027 року.
Також прийняття даних рішень сприятиме реалізації завдань, визначених регіональною програмою охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2022 – 2027 роки («Довкілля - 2027»), стратегічних завдань області у сфері збереження біорізноманіття, визначених стратегією регіонального розвитку Полтавської області на 2021 – 2027 роки.
Зазначимо, що вперше звернення щодо створення БЗМЗ «Гришків ліс» надійшло до Полтавської облдержадміністрації іще у 2013 році від ініціативної групи «Збережемо Гришків ліс». Департаментом неодноразово на адресу Полтавської міської ради направлялися звернення щодо погодження клопотання, проте рішення прийняте лише 15.09.2023.
Урочище Гришків ліс є досить добре збереженим в природному стані кленово-липово-дубовим лісом серед яружно-балкового рельєфу, де зустрічаються занесені до Червоної книги України цибуля ведмежа та тюльпан дібровний. Цей ліс є також місцем захоронення жертв нацистської окупації.
Стосовно ЛЗМЗ «Нелюбівський» зазначимо, що доументація розроблена ще з 2021 року. Територія майбутнього ландшафтного заказника містить масивні штучні лісові насадження, майже з усіх сторін оточена агрофітоценозами. Проєктований заказник включає різноманітні біотопи зі строкатою рослинністю, проте з досить вираженим антропогенним впливом.
Теритоія, запроєктована для розширення та зміни меж РЛП «Диканський» репрезентує біологічне та ценотичне різноманіття степових, лучних, лісових і водних екосистем на загальній площі 1331,5344 га.
Відповідно, за рахунок ділянки розширення та зміни меж РЛП «Диканський», не тільки збільшується площа природоохоронних територій Полтавщини, а і підвищується їх екологічна цінність та ландшафтна представленість, що дозволяє зберегти та відновити біорізноманіття флори та фауни.
Департамент екології та природних ресурсів ПОВА
Підпишіться, щоб отримувати листи.