03 січня 2024, 08:47
За законопроєктом система РВВ розповсюджуватиметься на теплообмінне обладнання, екрани, монітори, лампи, обладнання для телекомунікації та інформаційних технологій. Серед винятків – обладнання, яке використовується для воєнних цілей та захисту національних інтересів, наприклад, безпілотники.
Під систему розширеної відповідальності підпадатимуть усі суб'єкти господарювання, які вводять в обіг електричну та електронну продукцію. Це можуть бути як компанії, які виробляють і продають продукцію, так і ті, хто її лише продає (в тому числі імпортовану).
Усі вони мають або об'єднатися в організації колективної розширеної відповідальності виробника, або створити організацію індивідуальної розширеної відповідальності виробника. А ще дотримуватися цільових показників збирання та рециклінгу відходів своєї продукції, звітувати про обсяги збору і переробки, а також проводити інформування населення.
Законопроєкт встановлює відсотки цільових показників із рециклінгу в залежності від категорії відходів.
Система РВВ згідно із законопроєктом має охоплювати всю країну. Закон встановлює, що у населених пунктах на 25 тисяч мешканців та більше має бути встановлено одне місце приймання відходів електричного та електронного обладнання. У менших населених пунктах такі відходи збиратимуть спеціально обладнані транспортні засоби.
Значна частина відходів електричного та електронного обладнання зараз опиняється у довкіллі після вилучення з них цінних компонентів. Ці відходи містять ртуть, свинець та інші небезпечні речовини, забруднюють воду, ґрунт і повітря, впливають на здоров’я людей. Саме тому організація збору та рециклінгу таких відходів є важливим завданням реформи.
Система РВВ допоможе суттєво зменшити потрапляння таких відходів на полігони та звалища, дасть поштовх для збільшення обсягів їх переробки, дозволить встановити контроль і посилити відповідальність усіх суб'єктів господарювання. Та головне, така система забезпечить прозоре та безперервне фінансування збирання та рециклінгу відходів електричного та електронного обладнання.
Ознайомитися із законопроєктом можна за посиланням:
Зауваження та пропозиції до законопроєкту приймаються протягом місяця з дня його офіційного оприлюднення Відділом формування політики з управління відходами Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, 03035, тел. (044) 206-31-68, email: [email protected].
Департамент екології та природних ресурсів ПОВА
Підпишіться, щоб отримувати листи.