31 січня 2024, 14:22
Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Земельні ділянки, право яких підтверджено державними актами на право приватної власності на землю чи державними актами на право власності на земельну ділянку, але право яких не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав, то зазначене право власності необхідно привести у відповідність.
Також, пунктом 13 статті 791 Земельного кодексу України встановлено, що якщо речове право на земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», не було зареєстровано протягом року з вини заявника, то земельна ділянка припиняє існування як об'єкт цивільних прав, а її державна реєстрація припиняється.
Тобто, якщо Ви по-перше розробили документацію із землеустрою, по-друге отримали кадастровий номер земельної ділянки та в результаті отримали рішення про затвердження документації із землеустрою, де зазначено передачу земельної ділянки у приватну власність, але не зареєстрували своє право власності в Державному реєстрі речових прав, то земельна ділянка буде перенесена до архівного шару Державного земельного кадастру.
Зазначаємо, що відповідно до підпункту 5 пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу України, на даний час безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Але положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності Земельного кодексу України. Тобто, якщо у вас на земельній ділянці розташована будівля і на неї зареєстровано право власності, а земельна ділянка на даний час не сформована, ви можете розробити документацію із землеустрою та посвідчити право приватної власності у Державному реєстрі речових прав.
Вчасно приведені у відповідність до вимог чинного законодавства документи полегшують підготовку до здійснення цивільно-правових угод та підтверджують право одночасного володіння, користування і розпорядження своїм майном.
За кваліфікованою консультацією з даного питання можна звернутися до Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації за телефоном: +38 (0532) 60-76-06.
Підпишіться, щоб отримувати листи.