До участі в ньому долучилися заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Андрій Боляк, регіональний координатор україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» Ніна Дурдикулиєва, ректор ПДАУ Олександр Галич. Також участь у форумі взяли представники органів управління освітою сільських, селищних, міських рад, вчителі фізичної культури закладів освіти.
Мета заходу – промоція здорового способу життя, фізичних та спортивних активностей у закладах освіти громад.
«Популяризація здорового, спортивного способу життя в пріоритеті. Всі ініціативи, спрямовані на це, підтримуються на Полтавщині. Бачимо, наскільки сьогодні активно масштабується проєкт «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч», наскільки охоче до них долучаються учні, – розповів Антон Чубенко. – Бути спортивним, активним означає підтримувати своє фізичне та ментальне здоров’я в умовах повномасштабного вторгнення. Для цього існує понад 150 видів спортивних активностей. Переконаний, у закладах освіти за допомогою вчителів фізичного виховання кожна дитина зможе знайти активність до душі».
Учасникам форуму презентували виставку спортивного інвентарю.
«Дякуємо вчителям фізичного виховання, що дбають про здоров’я молоді. «Здорова школа – здорова громада» – це ініціатива, яка об’єднує Міністрство освіти, наші навчальні заклади, є підтримка органів обласної влади та міжнародних партнерів. Попри війну відкриваємо нові можливості для розвитку», – зауважив Олександр Галич.
Учасники заходу провели панельну дискусію, обмінялися думками та актуальними питаннями.
«Полтавщина демонструє високу підтримку розвитку спорту в закладах освіти. Це чіткий сигнал, що в суспільстві змінюються пріоритети на користь здорового способу життя», – зауважив Андрій Боляк.
За словами Ніни Дурдикулиєвої, Полтавська область є однією з п’яти пілотних регіонів, де впроваджують україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я». Мета ініціативи – запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя людей шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань. Серед учасників проєкту – заклади освіти області. На Полтавщині їх 21. Під час форуму їхні представники отримали набори спортивного інвентарю, до складу якого ввійшли фрісбі, спортивні фішки, петанки, м'ячі, спортивні пояси, пікболи.
«Активний форум: здорова школа – здорова громада» на Полтавщині триватиме упродовж трьох днів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.