11 лютого 2024, 08:58
Згідно з легендою, саме в цей день у французькому містечку Лурд багато століть тому відбулося явлення Богоматері. Свята Діва, Лурдська Богоматір, зцілила хворих, ставши, тим самим, символом рятівниці страждаючих людей.
У цей день люди висловлюють солідарність всім, хто страждає від різних недуг. На жаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу.
Чого ми бажаємо своїм близьким, рідним, знайомим чи просто перехожим у першу чергу? Звичайно ж, здоров’я, якого не купиш ні за які гроші. На жаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу. Особливо в сучасному світі, де екологія гранично забруднена, а якісні натуральні продукти в магазині просто не знайти. Тому до цих пір Всесвітній день хворого не зжив себе, а залишається актуальним. Більшість країн світу проводять різноманітні акції, акти з благодійності, заходи, присвячені профілактиці і лікуванню хвороб, зміцненню здоров’я і підтримки здорового способу життя. У католицьких храмах можна спостерігати урочисті меси, віруючі згадують хворих і стражденних, висловлюють їм своє співчуття і надають моральну підтримку
Чим же слід наповнити своє життя, щоб досягти здоров’я ?
по-перше, обмежити вживання шкідливих синтетичних продуктів, таких, як наприклад, чіпси, кока-кола, сметана, в якій немає ні краплі натурального молока, продуктів із пальмовою олією в складі тощо. При покупці чого б то не було обов’язково дивіться перелік інгредієнтів на упаковці;
по-друге, їсти в міру – в крайності впадати не варто;
по-третє, вести активний спосіб життя;
по-четверте, поменше піддаватися стресовим ситуаціям, адже, як відомо, – всі хвороби «від нервів».
Ну, і любіть це життя: небо над головою, сонце, що заглядає в ваше вікно, квіти біля будинку, навколишніх людей. Негативні почуття вбивають – це доведено вченими. Здоров’я — це єдиний засіб, який дає людині можливість досягти високої мети – реалізації всіх закладених у ній від народження талантів і здібностей.
Уважне, відповідальне ставлення до свого здоров’я – це своєрідна філософія життя
І хоча День Хворого має релігійне підґрунтя, сьогодні його відзначають не лише католики. До різноманітних акцій та заходів долучаються медичні організації, самі хворі та всі, хто може простягнути руку помочі.
Кожен з нас може допомогти хворій людині, виявивши турботу про неї і поділившись з нею своїм душевним теплом. Всесвітній день хворого не просто свято. Це не лише привід задуматися про дбайливе ставлення до свого здоров’я, а й нагадування всім людям про те, що байдужості та відсутності гуманності немає місця у цьому світі.
Будьте завжди здорові!
Ніна Гніденко,
лікар загальної практики, сімейний лікар ЦПМСД №1 ПМР
Підпишіться, щоб отримувати листи.