• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

У Полтавському педагогічному експонується виставка «(Не)помітні історії»

13 лютого 2024, 08:22

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент охорони здоров’я
Screenshot 15 1

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка діє виставка «(Не)помітні історії» про внутрішньо переміщених українців.

ЇЇ відкрили деканка факультету психології і соціальної роботи професорка Світлана Яланська, координаторка Центру допомоги врятованим у Полтаві Наталія Дерябіна, керівник Центру ветеранського розвитку ПДМУ доцент Дмитро Бойко, а також регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» доцентка Юлія Ющенко.

Це фотопроєкт про історії 9 людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях. На світлинах зображені найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації: ключі від квартири в Бердянську, книгу з маріупольської бібліотеки, синьо-жовту стрічку, з якою герой пройшов полон у Херсоні, та інші.

«У Центр допомоги врятованим внутрішньо переміщені українці отримують безоплатну комплексну соціально-психологічну підтримку, але не менш важливою для них є підтримка від усіх, хто їх оточує. У фотопроєкті «(Не)помітні історії» ми показали речі 9 героїв крізь туман, щоб нагадати суспільству, що за цифрами статистики стоять життя, спогади та мрії людей, яких війна змусила покинути власний дім. Маємо памʼятати, що допомагати з адаптацією та підтримувати внутрішньо переміщених людей надважливо», – говорить Массімо Діана, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Серед закарбованих у фотопроєкті речей – прикраси, які окупанти намагалися зірвати з дівчат на блокпосту, єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією, записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях, та інші.

«Серед світлин і речі клієтки Полтавського центру. На той момент жінка займалася своїм улюбленим заняттям – в’язанням. Це те, що їй допомагало пережити ті складні моменти та біль розставання з домівкою та друзями», – розповіла координаторка Центру допомоги врятованим Наталія Дерябіна.

За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами та змушені починати життя в нових містах з нуля.

Центр допомоги врятованим у Полтаві створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядової уповноваженої з ґендерної політики, за сприяння Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine завдяки фінансовій підтримці урядів Бельгії, Франції та Швеції, за сприяння Полтавської міської ради, Полтавської обласної державної адміністрації, проект реалізовано ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Поділитись

Теги

ти як?
ВПО

Новина за темою

Це у нашій природі...
13/02/2024
Як підтримати себе під час війни?
13/02/2024
Музика, що лікує
13/02/2024
Screenshot 16 2

Screenshot 16 2

Screenshot 17 1

Screenshot 17 1

Screenshot 18 1

Screenshot 18 1

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Ворожі атаки, відновлення автошляхів, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», робота з міжнародними партнерами, – Володимир Когут підбив підсумки тижня Ворожі атаки, відновлення автошляхів, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», робота з міжнародними партнерами, – Володимир Когут підбив підсумки тижня
05/07/2025
Аграрії Полтавщини розпочали жнива
05/07/2025
Профілактика теплового удару, сонячних опіків, зневоднення, отруєнь та укусів комах
05/07/2025
Митець із Полтавщини Олексій Пода представив роботу «Купальниця землі» на Міжнародному конкурсі скульптур у Франції
05/07/2025
Експедиція Історико-культурного заповідника «Більськ» звітує про розкопки на Котелевському городищі
05/07/2025
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського триває виставка «Зелений храм природи»
05/07/2025
Звітний концерт аматорів Великобудищанської громади відбувся у Плішивецькому СБК
05/07/2025
Двоє жителів Полтавщини повернулися з полону
05/07/2025
На чемпіонаті Європи з боротьби вільної серед жінок до 20 років полтавка виборола «золото»
05/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту